Esperal Kraków – czy można się „zaszyć” przed alkoholem?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   6 sierpnia 2020 09:40

Zgodnie z wyliczeniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) rocznie z powodu choroby alkoholowej przedwcześnie umierają trzy miliony osób.

W Polsce może to być ok. 12 tysięcy ludzi, czyli tyle, ile zamieszkuje małe miasteczko. W latach 2002-2017 ze względu na skutki alkoholizmu zginęło 110 tysięcy Polaków. Osoby uzależnione zwykle boją się rozpocząć leczenie, dlatego decyduje się na to tylko 1 na 6 osób. Wśród trzeźwych alkoholików oprócz terapii popularny są tabletki esperal. W Krakowie leczenie z pomocą znanej wszywki jest dostępne w prywatnych klinikach walczących z uzależnieniami.

Co to jest i jak działa esperal?

Disulfiram WZF, a potocznie esperal to okrągłe, medyczne tabletki dostępne wyłącznie na receptę. Esperal na NFZ nie jest dostępny i dysponują nim głównie prywatne kliniki lub ośrodki leczenia alkoholizmu. W Krakowie zabieg wszycia esperalu przeprowadzają przykładowo chirurdzy w Naszym Gabinecie – jednej z placówek medycznych zajmujących się chorobą alkoholową.

Wszywka alkoholowa może być implantowana pod skórą albo przyjmowana w formie tabletek, lecz jest to rzadsze rozwiązanie. Stała suplementacja wymaga przyjmowania leku o konkretnych porach i w określonych dawkach. W przypadku osób rozpoczynających proces leczenia alkoholizmu lepszym wyborem jest nieprzerwane działanie wszywki.

Skuteczność wszywki esperal Kraków nazywanej także tabletkami antyalkoholowymi polega na hamowaniu i osłabianiu metabolizmu. Ma to także związek z produkcją aldehydu octowego w organizmie osoby spożywającej alkohol. Ten związek chemiczny odpowiada za objawy kaca i w zależności od stopnia nietrzeźwości utlenia się przez jakiś czas do kwasu octowego. Gdy pacjent ma wszyty esperal, aldehyd octowy dużo dłużej znika z ciała człowieka. W związku z tym wszelkie symptomy nadużywania alkoholu trwają znacznie dłużej i potrafią być bardziej niebezpieczne.

Reakcja wszywki alkoholowej na płyn etylowy:

częste:

 • zaczerwienienie twarzy,
 • ból albo zawroty głowy,
 • wymiotowanie i nudności,
 • przyspieszona akcja serca,
 • drżenie ciała i mięśni,
 • wysokie ciśnienie,
 • stany lękowe i depresyjne.

rzadsze:

 • zaburzenia psychiczne (majaczenie, halucynacje),
 • tachykardia,
 • zawał,
 • uszkodzenia wątroby, trzustki i serca,
 • utrata lub zaburzenia wzroku,
 • śmierć.

Esperal oddziałuje na samopoczucie i zdrowie człowieka do 10 godzin od chwili spożycia alkoholu. Pierwsze symptomy odczuwane są 5-10 minutach, zatem dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnego kaca. Organizm każdego człowieka może zareagować w inny sposób. Próby przepicia leku esperal kończą się czasem zgonem osoby uzależnionej. Zagrożenie zdrowia, a przede wszystkim życia skutecznie wymusza abstynencję u alkoholików. Lęk przed konsekwencjami, które są trudne do przewidzenia w danej sytuacji, przekonuje alkoholików do nieprzerwanej trzeźwości.

Jak wygląda implantacja esperalu?

Wszywka alkoholowa wszywana w Naszym Gabinecie Kraków działa do roku. Lekarze informują pacjentów, iż esperal wpływa na przyswajalność alkoholu przez 8-12 miesięcy. Zabieg wszycia można powtarzać, gdy taka jest wola osoby uzależnionej i nie ma ku temu żadnych przeszkód zdrowotnych.

Wszywka alkoholowa nie może zostać wykorzystana w procesie leczenia alkoholizmu w kilku przypadkach:

 

 • gdy pacjent jest uczulony na esperal,
 • jeśli osoba uzależniona jest nietrzeźwa,
 • w sytuacji niektórych chorób współistniejących (związanych głównie z sercem i układem nerwowym),
 • ze względu na występujące zaburzenia psychiczne.

 

 

Działanie niektórych leków może być również neutralizowane przez wszywkę alkoholową, dlatego przed momentem wszycia esperalu lekarz rozmawia z pacjentem na temat przebytych chorób i ogólnego stanu zdrowia. Dzięki temu osoba uzależniona może być pewna, że ten sposób leczenia alkoholizmu w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na komfort życia codziennego.

Zabieg wszycia esperalu przeprowadza zawsze chirurg w znieczuleniu miejscowym. Tabletki disulfiramu są umieszczane pod skórą w strefie domięśniowej, aby esperal nie wywoływał dyskomfortu. Dzięki szwom kosmetycznym i miejscu implantacji wszywki alkoholowej (obszar nad pośladkami), blizna jest mała i trudna do zauważenia dla innych osób. Rana goi się ok. 10-14 dni. Implantacja wszywki alkoholowej nie przekracza 30 minut. W klinice Nasz Gabinet Kraków dostępne są różne warianty zabiegu.

Te o podwyższonym standardzie nie wymagają zdjęcia szwów ze względu na rozpuszczalne nici. Wszywka alkoholowa jest implantowana w różnej ilości. Decyzja podejmowana jest przede wszystkim w trakcie konsultacji.

Esperal Kraków w domu – czy to bezpieczne?

Wszywka alkoholowa Kraków w domu to często wyszukiwania informacja. Profesjonalne kliniki coraz rzadziej wykonują zabieg wszycia esperalu u pacjenta. Jest to związane przede wszystkim ze sterylnością warunków, a tym samym bezpieczeństwem osoby uzależnionej. Chociaż implantacja nie należy do inwazyjnych, jest to nadal zabieg chirurgiczny, który wymaga odpowiedniego sprzętu medycznego.

W domu każdego pacjenta sytuacja jest różna i nie zawsze wszycie esperalu mogłoby być prawidłowo przeprowadzone. Jeśli leczenie ma być skuteczne, implantacja musi być profesjonalna. Zdarzają się przypadki, że w domach wykorzystywane jest placebo, a nie oryginalna wszywka alkoholowa. Dlatego lepiej skorzystać z pomocy kliniki leczenia uzależnień takiej jak Nasz Gabinet Kraków. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie dla pacjenta.

Ile kosztuje wszycie esperalu – Kraków i okolice

Esperal Kraków tanio to zapytanie, które często pojawia się w czasie poszukiwania informacji na temat leczenia. Czy niższa cena będzie również oznaczała wysoką jakoś zabiegu? Nie zawsze tak jest. Szczególnie w przypadku zdrowia nie warto wybierać niespotykanie tanich rozwiązań. Nieprofesjonalna implantacja może zakończyć się usunięciem leku, aby wszywka alkoholowa mogła zostać prawidłowo wszyta.

Dla pacjenta są dodatkowe koszty, które są niepotrzebne. Nieleczona choroba alkoholowa obciąża nie tylko organizm, ale także psychikę. Dlatego nie warto decydować się na tańszy zabieg kosztem samopoczucia. Kliniki nie wymagają od pacjenta posiadania leku, dlatego w cenie zabiegu wliczony jest esperal w indywidualnie dobranej dawce oraz bezbolesna implantacja w znieczuleniu miejscowym.

Jeśli chodzi o Kraków, to cena esperalu wynosi nie mniej niż 650 zł. Przykładowo w klinice Nasz Gabinet, cennik zmienia się wraz ze standardem zabiegu i ilością wykorzystanego disulfiramu.

Esperal a leczenie alkoholizmu – gdzie szukać pomocy w Krakowie?

Wszywka alkoholowa to metoda walki z alkoholizmem chętnie stosowana nie tylko w Krakowie, ale również inny polskich miastach. Zainteresowanie farmakologicznym leczeniem choroby alkoholowej zyskuje na popularności. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z pomocy psychologicznej. Esperal to tylko część leczenia, które przede wszystkim wspiera alkoholika w trzeźwości, ale nie likwiduje powodów uzależnienia.

Pomaga w tym leczenie terapeutyczne. Niektóre z klinik decydują się na udzielanie kompleksowej pomocy pacjentom i dają możliwość wyboru obu opcji leczenia. W przychodni Nasz Gabinet Kraków osoby uzależnione mają szansę na esperal, detoks alkoholowy, jak i terapię alkoholową. Specjaliści działają zgodnie z potrzebami każdego pacjenta i poszanowaniem prywatności osoby uzależnionej.

Należy pamiętać, że na skuteczność leczenia ma wpływ głównie alkoholik. Profesjonalni i doświadczeni lekarze z Naszego Gabinetu jedynie pomagają osiągnąć cel, jakim jest życie w trzeźwości.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .