Ekspres ciśnieniowy – sposób na idealną kawę

Materiał partnerski  |   Styl życia  |   7 czerwca 2018 12:25

Bo w kawie liczy się jej aromat a nie fusy… Ten problem pomaga rozwiązać możliwość przygotowania kawy dzięki możliwościom ekspresu ciśnieniowego, który pozwala z ziaren wydobyć ich najwspanialszy aromat, natomiast okropna gorycz pozostaje w fusach.

Ekspres do kawy może też doskonale podnieść nasz prestige, jeśli znajduje się w naszym biurze. Jest też najlepszym pretekstem do spotkania, do rozmowy i relaksu. Dodatkowo, w razie potrzeby, kawa z ekspresu postawi nas na nogi i da zastrzyk energii do pracy.

Ekspres ciśnieniowy składa się z:

– systemu do spieniania mleka, który umożliwia otrzymanie idealnie mlecznej pianki,
– filtru do wody, który poprawia smak wody,
– elementu grzejnego, który pomaga ogrzać wodę do uzyskania odpowiedniej temperatury,
– pompy, która odpowiada za odpowiednie i najlepsze przygotowanie kawy.

Jakie rodzaje kawy możemy przygotować przy pomocy ekspresu ciśnieniowego?

Ekspresy, szczególnie ekspresy ciśnieniowe, pozwalają nam przyrządzić wszelkie rodzaje kawy tj:

– mocna,
– czarna espresso
– prawie gęsta z cudowną pianką na wierzchu,
– mleczna latte,
– bezkofeinowa,
– aromatyzowana,
– cappucino.

Ekspresso – “pod ciśnieniem”, czyli czym różni się ekspres ciśnieniowy od zwykłego ekspresu?

Smak kawy zależy szczególnie od sposobu, w jaki zostaje ten cudowny napar przygotowany. Ekspresy, które cieszą się największym uznaniem wykwintnych fanów kawy, to ekspresy ciśnieniowe, które wyróżniają się:

– możliwością przygotowania prawdziwego, doskonałego espresso – nazwa tego napoju pochodzi od włoskiego “pod ciśnieniem”,
– funkcją spieniania mleka,
– przygotowaniem kawy pod wpływem ciśnienia, które jest wytwarzane przez zainstalowaną pompę, która doskonale sprawia, że woda przepływa przez kawę z odpowiednim ciśnieniem i w ten sposób parzy się idealny napój
– możliwością wydobycia z kawy głębokiego i bogatego smaku oraz aromatu,
– młynkiem, w którym można mielić ziarna.

Ekspres ciśnieniowy – co to znaczy?

Zapytaliśmy fachowców z Daru Natury, co kryje się pod określeniem ekspres ciśnieniowy? Fachowcy twierdzą, że w najpopularniejszym w obecnych czasach ekspresie ciśnieniowym gorąca woda przepływa pod ciśnieniem przez idealnie zmielone ziarna kawy aby kawa ostatecznie, pod postacią czarnego aromatycznego naparu mogła znaleźć się w filiżance.

Jaki ekspres ciśnieniowy przygotowuje najlepszą kawę?

Przy wyborze ekspresu, warto szczególnie zastanowić się, jakie funkcje będą dla nas najważniejsze. Urządzenie wyposażone w młynek do mielenia ziaren jest atrakcyjne, świeżo zmielona kawa ma wspaniały aromat i idealny smak. Taki ekspres będzie zatem idealnym wyborem dla każdego kawosza, który ceni sobie walory smakowe tego napoju. Warto podkreślić, że istotny jest system spieniania mleka. Fani mlecznych kaw mogą wybrać urządzenie, które umożliwi szybkie i bezproblemowe przygotowanie tego typu napojów. Jeśli funkcja spienianie mleka nie jest dla nas ważna, w zupełności wystarczy dysza do samodzielnej obsługi. Najważniejsza kwestią w wyborze idealnego ekspresu ciśnieniowego jest  prosta obsługa i energooszczędność, co pozwoli na wygodne i ekonomiczne parzenie doskonałej kawy.

Warto postawić na idealną kawę, ponieważ ma być ona przyjemnością. W każdym dużym mieście znajdziemy kawiarnię z prawdziwego zdarzenia, a dzięki możliwościom ekspresu ciśnieniowego możemy wypić w domowym zaciszu idealną kawę na tym poziomie smakowym jak w najlepszej kawiarni.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa