Dzisiaj śpimy o godzinę krócej

Redakcja eFO  |   Meteo,Styl życia  |   28 marca 2020 16:22

Dzisiaj w nocy przestawimy wskazówki zegara z czasu zimowego na letni. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej. Dla osób, którzy siedzą w domach raczej nie robi to większej różnicy.

Może się wkrótce okazać, że ze zmianą czasu wkrótce się pożegnamy. Parlament Europejski w marcu 2019 roku głosował w sprawie zniesienia zmiany czasu. Tym samym marzec 2021 jest datą, w którym kraje UE zdecydują, czy na stałe zostają przy czasie letnim. Kraje, które wybiorą czas zimowy będą natomiast mogły o tym zdecydować w październiku 2021.

Kolejny raz zrobimy to nadchodzącej nocy

Wskazówki zegara przestawimy dokładnie z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca o godzinę do przodu.

Wśród przeciwników zmiany czasu od kilku tygodni pojawiają się obawy, że przestawienie minutowej wskazówki o 360 stopni rozreguluje ich zegar biologiczny. Po zmianie czasu Polacy skarżą się na podwyższenie ciśnienia, zaburzenia snu, ból głowy, a także ogólne rozdrażnienie.

Od jutra zatem przybędzie dnia, słońce zachodzić będzie godzinę później, tym samym wydłuży się dzień.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .