Dzisiaj Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   30 maja 2020 08:00

Dzisiaj obchodzimy święto dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych. To także wielki dzień rodziców, poświęcających swój czas dla innych.

„W dorosłym życiu najczęściej podejmujemy świadome decyzje, czasami jednak zmuszeni jesteśmy do dokonywania wyborów trudnych i niezależnych od nas. Nieraz też sami stawiamy przed sobą wyzwania, które definiują nasze dalsze życie” – mówi Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Jednym z takich wyzwań jest rodzicielstwo – piękno niepokojów i delikatność uśmiechu stanowi doświadczenie każdego rodzica. To branie odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za drugiego człowieka, tego, który może polegać jedynie na nas.

Rodzicielstwo zastępcze to dodatkowo mierzenie się ze skutkami cudzych wyborów, to kształtowanie świadomości, że nie tylko jako dorośli mamy prawo do szacunku, że każdy zasługuje na dobro, a największą wartością jest człowiek.

Niemal dwa tysiące Małopolan tworzących rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka jest tego najlepszym przykładem.

„W Dniu Rodzicielstwa Zastępczego do wszystkich Państwa, tworzących rodzinne formy pieczy zastępczej kierujemy podziękowania za zapewnienie radosnego, bezpiecznego dzieciństwa, za każde wprowadzenie w odpowiedzialną dorosłość tych wszystkich dzieci, które tego potrzebują. Składamy również serdeczne życzenia niegasnącej energii i optymizmu, doświadczania dobra i przyjaznych gestów, ale także wielu radosnych uśmiechów dzieci, którym stworzyliście nowy, lepszy Dom” – dodaje Witold Kozłowski.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa