Druh Marcin Osiecki zwycięzcą FCC – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   2 czerwca 2019 10:06

Marcin Osiecki, druh w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach zdobył pierwsze miejsce w Firefighter Combat Challange w Pabianicach.

 

Do startów przystąpiło dwóch druhów z OPS w Kętach – dh Marcin i dh Paweł, którzy startowali również na tandemie i sztafecie tworząc mieszany skład.

“Druch Marcin indywidualnie zajął pierwsze miejsce w kategorii OSP. W klasyfikacji generalnej – 13 miejsce. Tym samym jest to najlepszy dotychczasowy start” – informują strażacy.

Historia zawodów Firefighter Combat Challenge sięga 1975 roku, kiedy Sports Medicine Center na Uniwersytecie Maryland otrzymał zlecenie, aby wykonać badania, które miałyby określić fizyczne wymagania stawiane strażakom.

Duża ich część oparta była na pięciu kolejno wykonywanych zadaniach, odwzorowujących pracę strażaka podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Miały one pozostać wyłącznie testem sprawności fizycznej, ale w 1991 roku przeobraziły się w rywalizację dziś znaną pod nazwą Firefighter Combat Challenge.

 

“Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, łamania kolejnych czasów” – cieszą się koledzy Marcina i Pawła.

 

 

Zobacz również:

Super druh Marcin Osiecki – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa