Dobry plan to podstawa diety

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   21 września 2020 05:11

Czy wiesz, że ponad 50% osób porzuca decyzję o zdrowym odżywianiu lub diecie z powodu braku dobrej organizacji? Nieodpowiednie planowania pór posiłków, tego co będziemy jeść i co należy kupić sprawia, że robimy wszystko chaotycznie i szybko się zniechęcamy. Jak to zmienić?

Siła leży w nas samych

Dlaczego? Bo to od nas zależy czy będziemy się stosować do zaleceń dietetyka i czy zmienimy swoje życie na lepsze. Dlatego też tak ważne jest planowanie i organizowanie.

„Jeśli zaczynamy stosować dietę – nieważne czy odchudzającą czy oczyszczającą czy po prostu zwykłe racjonalne żywienie – niezbędne jest strategiczne myślenie” – tłumaczy Anna Gawęda Dietetyk Naturhouse.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Jeśli nie mamy dużo czasu na gotowanie, posiłki zaplanujmy wcześniej i przygotujmy kiedy będziemy mieć na to czas – nawet na kilka dni do przodu. Zamknięte w pojemnikach na żywność porcje można zamrozić i przechowywać do momentu zabrania ich ze sobą do pracy lub szkoły.

„To co jemy przekłada się na nasze samopoczucie i wygląd, dlatego ważne, aby potrawy były zdrowe, przygotowane z nieprzetworzonych produktów” – mówi Dietetyk Naturhouse.

 

 

Planuj i organizuj – poznaj wskazówki dietetyka Naturhouse

1. Ustal wcześniej plan posiłków na kolejne dni i zorganizuj czas na zrobienie zakupów i gotowanie. Bez potrzebnych produktów trudniej coś przygotować, a wtedy też często możemy sięgać niezdrowe przekąski, bo jesteśmy po prostu głodni. Gotowanie na dwa jest  dobrym pomysłem, a nawet jak coś zostanie można zamrozić i mieć jeden posiłek na „czarną godzinę”.

2. Oprócz głównych posiłków zaplanuj drobne przekąski, które zapobiegną podjadaniu (świeże warzywa, owoce, jogurty itp.). Zawsze miej je w lodówce. Zaopatrz się w pojemniki, które pozwolą zabrać posiłki do szkoły/pracy.

3. Zabieranie jedzenia do pracy/szkoły jest jednym z ważniejszych rzeczy, ponieważ często pół dnia jesteś poza domem, a coś trzeba będzie zjeść.  Jeśli jedzenia nie zabierzesz ze sobą to jesteś zmuszony do posiłku kupionego  na mieście/ w sklepie, a w momencie silnego głodu trudniej Ci będzie dokonać dobrego wyboru. 

4. Nie poddawaj się! Każdy nawet najdrobniejszy krok przybliża Cię do osiągnięcia celu.

 

Zapraszamy do naszych punktów:
Centrum Dietetyczne Naturhouse – Oświęcim
ul. Sienkiewicza 9 (nowa lokalizacja)
Tel: 510 163 844
oswiecim.sienkiewicza@naturhouse-polska.com

Facebook.com/naturhouse.oswiecimInstagram.com/naturhouse_oswiecim


ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 11:00 – 19:00
Wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 10:00 – 19:00
Czwartek: 11:00 – 19:00
Piątek: 8:00 – 14:00

Centrum Dietetyczne Naturhouse – Brzeszcze
ul. Dworcowa 12
Tel: 508 905 246
brzeszcze@naturhouse-polska.com

Facebook.com/naturhouse.brzeszczeInstagram.com/naturhousebrzeszcze

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 11:00 – 20:00
Wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 10:00 – 19:00
Czwartek: 11:00 – 19:00
Piątek: 8:00 – 14:00

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa