Dlaczego wciąż nie mogę schudnąć?

0 Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   10 października 2018 06:00

Stosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Anna Gawęda  dietetyk z Centrum Naturhouse podpowiada, co może być tego przyczyną.

Jeśli każda z podejmowanych przez nas prób odchudzania kończyła się niepowodzeniem i pomimo wielu wysiłków oraz wyrzeczeń waga nadal stoi w miejscu, warto skontrolować stan naszego zdrowia. Przyczyny problemów ze spadkiem wagi mogą być różne – od nieprawidłowych nawyków żywieniowych, po czynniki na tle psychicznym, oraz schorzenia zdrowotne.

Jakie mogą być przyczyny problemów z wagą?
Niewłaściwe nawyki żywieniowe.

– Dieta, która nie dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników: węglowodanów, białka, tłuszczy, jak również witamin i minerałów – negatywnie wpływa na kondycję całego organizmu.

“Z kolei nieregularne spożywanie posiłków, brak pełnowartościowego śniadania i kaloryczne kolacje to najczęstsze przyczyny problemów z wagą. Jeśli chcemy skutecznie walczyć z nadmiernymi kilogramami, musimy na stałe zmienić zasady odżywiania” – zaleca dietetyk z Naturhouse.

– Źródło problemów z wagą niekiedy tkwi też w naszej psychice. Jedną z przyczyn otyłości bywa zaburzenie samoregulacji, czyli utrata kontroli nad jedzeniem. Im bardziej staramy się nie myśleć o tym co i jak jemy, tym większą mamy potrzebę spożywania pokarmu.
–  Istotnym czynnikiem bywa również zaniżona samoocena, która wprawia nas w zły nastrój, przez co częściej sięgamy np. po coś słodkiego, a następnie zadręczamy się wyrzutami sumienia i wpadamy w błędne koło.
– Dużą barierą w skutecznej walce z nadwagą jest także stres. Praca pod presją czasu, długotrwałe stany napięcia i konflikty są bodźcami do ciągłego podjadania między posiłkami lub w późnych godzinach nocnych, a to już prosta droga do niepotrzebnych kilogramów.
– Przyczyną problemów z utratą wagi może być też zły stan zdrowia.

“Jeśli kilogramy spadają bardzo powoli, należy wykonać badania w kierunku chorób tarczycy (TSH, T3, T4), a także skontrolować kondycję naszych nerek oraz stan gospodarki hormonalnej” – przekonuje Anna Gawęda, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

W celu dokładnego sprawdzenia przyczyn nadwagi, warto zwrócić się o pomoc do dietetyka. Od 1 pażdziernika do 10 grudnia, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uwaga Nadwaga”, organizowanej przez Centra Dietetyczne Naturhouse, we wszystkich placówkach na terenie całej Polski można skorzystać bezpłatnych konsultacji dietetycznych, połączonych z pomiarami ciała, tkanki tłuszczowej oraz zawartości wody metabolicznej w organizmie. Zapraszamy!

Aby umówić się na bezpłatną konsultację z dietetykiem w Oświęcimiu lub  w Brzeszczach wystarczy kliknąć w poniższy zielony przycisk i wypełnić formularz lub umówić się telefonicznie:

Centrum Dietetyczne Naturhouse – Oświęcim
ul. Sienkiewicza 9 (nowa lokalizacja)
Tel: 510 163 844
email: oswiecim.sienkiewicza@naturhouse-polska.com
Facebook.com/naturhouse.oswiecim

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 11:00 – 20:00
Wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 10:00 – 18:00
Czwartek: 11:00 – 19:00
Piątek: 8:00 – 15:00

 

Centrum Dietetyczne Naturhouse – Brzeszcze
ul. Dworcowa 12
Tel: 508 905 246
email: brzeszcze@naturhouse-polska.com
Facebook.com/naturhouse.brzeszcze

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 11:00 – 20:00
Wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 10:00 – 19:00
Czwartek: 11:00 – 19:00
Piątek: 8:00 – 14:00

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa