Czy warto kupić sofę dwuosobową z funkcją spania?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   19 listopada 2021 10:51

Urządzając wnętrze niewielkiej sypialni czy salonu najczęściej decydujemy się na meble rozkładane, czyli z funkcją spania. Taka kanapa pełni jednocześnie rolę mebla wypoczynkowego i wygodnego łóżka. Można korzystać z niej na co dzień lub jedynie podczas odwiedzin gości. Będzie to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy ilość wolnego miejsca podłogowego jest na wagę złota.

Sofa dwuosobowa z funkcją spania do sypialni dziecka

Pokój dziecka czy nastolatka musi łączyć ze sobą wiele stref. Aby stwarzał prywatną przestrzeń do nauki, snu i rozrywki, należy umieścić w nim wszystkie niezbędne meble, czyli łóżko, biurko, szafę i komodę na ubrania, a nierzadko również nocny stolik czy regał na zabawki. Jak zmieścić to wszystko w niewielkim pomieszczeniu? Rozwiązaniem mogą okazać się meble wielofunkcyjne, w tym na przykład sofa dwuosobowa z funkcją łóżka, na której w ciągu dnia można wygodnie usiąść, aby odpocząć czy przeczytać książkę, a wieczorem komfortowo ułożyć się do snu. Rozkładana kanapa pozwoli odpowiednio zagospodarować niewielki pokój, zapobiegając jego zagraceniu. Jednocześnie stanie się efektownym dodatkiem do wystroju dzięki swojej barwnej tapicerce, która może rozweselać aranżację lub nadawać jej elegancji.

Sofa dwuosobowa z funkcją spania do pokoju dziennego

Niewielki pokój dzienny, zwłaszcza w bloku, ciężko jest umeblować funkcjonalnie i estetycznie. Jeśli mamy do czynienia z naprawdę małym pomieszczeniem, lepiej zrezygnować z popularnego narożnika na rzecz lekkiej dwuosobowej kanapy, którą zestawimy z fotelem lub pufem. Taki komplet nie obciąży optycznie aranżacji, pozwoli swobodnie przemieszczać się po pokoju i stworzy optymalną ilość miejsca do wypoczynku. Będzie przy tym prezentować się stylowo i elegancko. Sofa dwuosobowa z funkcją spania w razie potrzeby zamieni się także w wygodne łóżko dla jednej lub dwóch osób, co stanowi dobre rozwiązanie zarówno na codzienne, jak i okazjonalne noclegi. Jeśli salon jest jednocześnie sypialnią dla rodziców lub pokojem gościnnym, wygodna wysokiej jakości sofa powinna zagwarantować jej użytkownikom komfortowy sen.

Jak wybrać sofę z funkcją spania?

Mebel, który ma służyć do nocnego wypoczynku powinien być przede wszystkim wygodny. Warto zwrócić więc uwagę, na użyte do produkcji sofy materiały. W roli wypełnienia takiego mebla dobrze sprawdzą się sprężyny kieszeniowe i pianka wysokoelastyczna, ponieważ zapewnią ciału odpowiednie podparcie i nie będą wygniatały się na skutek obciążenia. Istotna może okazać się również solidność sofy, którą będziemy wielokrotnie składać i rozkładać. Warto zwrócić więc uwagę na pozostałe materiały konstrukcji mebla – pożądanym rozwiązaniem jest na przykład stelaż z litego drewna. Ponieważ sofa to także mebel reprezentatywny, należy przyjrzeć się jej tapicerce. Materiał powinien mieć wysoką jakość, aby można było często prać go w celu utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia jest też kolor sofy, który warto dobrać tak, aby stała się ona charakterystycznym elementem aranżacji.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .