Czy korzystanie z pokoju może doprowadzić do zasiedzenia udziału w budynku?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   7 września 2021 05:54

Wnioskodawczynie Krystyna F. i Irena F. wnosiły początkowo o stwierdzenie, że nabyły w drodze zasiedzenia z dniem 1 stycznia 1985 r. udział 1 części we współwłasności nieruchomości w W., stanowiącej działkę nr 481, zabudowaną budynkiem mieszkalnym. 

Na rozprawie w dniu 29 czerwca 2006 r. Krystyna F. cofnęła wniosek i została zwolniona od udziału w sprawie, natomiast Irena F. wniosła o stwierdzenie zasiedzenia na swoją rzecz oraz na rzecz swojej małoletniej córki Natalii F., którą Sąd wezwał do udziału w sprawie. 

W dniu 12 lipca 2006 r. wnioskodawczynie sprecyzowały żądanie w ten sposób, że wnosiły o stwierdzenie zasiedzenia z dniem 1 stycznia 1985 r. udziału w nieruchomości w W. przy ul. S., na której położony jest budynek mieszkalny, wraz z pasem gruntu o szerokości 2,5 m prowadzącym do tego budynku od strony drogi publicznej oraz pasem gruntu w odległości 1,5 m od ściany budynku. 

Z uwagi na to, że Sąd Rejonowy uznał, iż także Krystyna F. jest zainteresowana w sprawie, wezwał ją do udziału w sprawie postanowieniem z dnia 11 października 2006 r.

Właścicielka nieruchomości, uczestniczka postępowania Kazimiera P. wnosiła o oddalenie wniosku zarzucając, że wnioskodawczynie i ich poprzednicy prawni posiadali tylko jeden pokój w budynku, który jest częścią składową nieruchomości a takie posiadanie nie prowadzi do zasiedzenia udziału w nieruchomości, ponadto niedopuszczalne jest dla celów zasiedzenia udziału, dokonanie fizycznego podziału nieruchomości składającej się z kilku działek, w sposób wskazany przez wnioskodawczynie.

Postanowieniem z dnia 27 czerwca 2007 r. Sąd Rejonowy w W. stwierdził, że Krystyna F. nabyła w drodze zasiedzenia z dniem 1 stycznia 1977 r. udział wynoszący 187/1000 części we współwłasności nieruchomości będącej własnością Kazimiery P., objętej księgą wieczystą Sądu Rejonowego w W., położonej w W. przy ul. S., zabudowanej budynkiem mieszkalnym, stanowiącej działkę nr 3537/2 o pow. 0,0272 ha, powstałą z podziału nieruchomości składającej się z dawnych działek nr 3537 (była parcela budowlana nr 481) i nr 1786, dokonanego zgodnie z projektem podziału z dnia 31 maja 2007 r.

Powyższe orzeczenie było błędne

Chcesz się dowiedzieć jakie ostatecznie zapadło orzeczenie zapraszamy do dalszej części wpisu, który znajdziesz tu  Czy korzystanie z pokoju może doprowadzić do zasiedzenia udziału w budynku?”

Jesteś zainteresowany innymi tematami dotyczącymi szeroko pojętego prawa nieruchomości, zapraszam do lektury naszego bloga – ZASIEDZENIE NIERUCHOMOŚCI I SŁUŻEBNOŚCI.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy wtorek możesz uzyskać poradę prawną nie tylko w tej sprawie

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .