Czy czarna farba do włosów sprawdzi się przy siwiźnie?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   28 listopada 2021 19:25

Mimo że obecnie możemy zaobserwować trend popularyzujący siwe włosy – szczególnie te naturalne – to jednak wiele kobiet wciąż chętnie sięga po zabiegi koloryzujące, by ukryć siwiznę i w wielu przypadkach zapewnić sobie młody wygląd. W tym przypadku wybór farby do włosów jest absolutnie kluczowy, jeśli liczymy na trwały i lśniący efekt. Ponieważ różnorodność dostępnych odcieni jest ogromna, podjęcie decyzji nie należy do najłatwiejszych. Czy w kontekście siwizny sprawdzi się chociażby czarna farba do włosów?

Czy czarna farba do włosów pokryje siwiznę?

Choć siwe włosy coraz częściej kojarzą nam się ze szlachetnością, to i tak znaczna część kobiet traktuje ich pojawienie się jako nieodzowną oznakę starzenia się. W związku z tym postanawiają poddać się koloryzacji, by ukryć siwiznę. Farbowanie jest zresztą jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich – wielu z nas lubi eksperymentować z kolorem włosów lub też od czasu do czasu chcemy odświeżyć swój wygląd i np. bardziej podkreślić urodę.

Farbowanie siwych włosów jest nieco trudniejsze niż standardowa koloryzacja. Utrata naturalnego barwnika wynika ze zmniejszania się poziomu substancji budujących włosy, takich jak keratyna czy lipidy. Dlatego też kolor nie wnika tak łatwo w siwe włosy, jak w te, które nadal posiadają swój pierwotny odcień. W związku z tym zakup dobrej farby – gdy wykonujemy koloryzację samodzielnie – jest tutaj kluczowe.

Czy zatem czarna farba do włosów się sprawdzi? Jeśli zastanawiamy się, czy będzie ona w stanie pokryć siwiznę, to nie musimy się martwić. Czarny kolor zazwyczaj najłatwiej wnika w strukturę włosa, podobnie jak inne ciemne kolory, w związku z czym najłatwiej będzie nam uzyskać pożądany rezultat.

Czarna farba do włosów a odrosty

Istnieje jednak jeden powód, dla którego należy dwa razy się zastanowić, zanim wybierzemy czarną farbę do włosów – szczególnie jeśli mowa o siwiźnie. Mowa oczywiście o odrostach. Co prawda te pojawiają się w przypadku każdego odcienia, przez co po miesiącu lub dwóch należy powtórzyć koloryzację, jednak nie da się ukryć, że kontrast między siwymi włosami a czernią będzie zdecydowanie bardziej widoczny, niż gdybyśmy wybrali farbę w kolorze blond.

Nie jest wprawdzie żadnym problemem, by ponownie przeprowadzić farbowanie, gdy tylko siwizna zacznie być ponownie widoczna, zwłaszcza gdy wykonujemy koloryzację w domowych warunkach, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Niemniej należy wziąć to pod uwagę. Jeśli chcemy farbować się rzadziej albo chcemy zostawić sobie większe pole do popisu w przyszłości, warto poszukać mniej zdecydowanych kolorów. Trzeba dodać, że czarna farba do włosów jest dość trudna do usunięcia, dlatego jeśli za jakiś czas będziemy jednak chcieli postawić na jakiś jaśniejszy wariant, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że konieczne będzie wykonanie tzw. zabiegu dekoloryzacji u profesjonalnego fryzjera.

Jak sprawić, by czerń na włosach prezentowała się zjawiskowo?

Czarna farba do włosów może robić naprawdę piorunujące wrażenie – o ile została poprawnie zaaplikowana. Podobnie jak w przypadku innych kolorów, jeśli mamy odrosty, farba musi powędrować najpierw na nie, ponieważ to właśnie w tej partii kolor potrzebuje najwięcej czasu, żeby odpowiednio się przyjąć. Oprócz tego należy pamiętać o tym, by dzielić kosmyki na sekcje i stopniowo nakładać krem koloryzujący. Trzeba też przestrzegać czasu wskazanego przez producenta na opakowaniu, żeby zmyć farbę w odpowiednim momencie.

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że włosy farbowane – a szczególnie na kolor czarny – potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Koloryzacja może działać na fryzurę wysuszająco, w związku z tym warto wdrożyć nawilżające i odżywcze kosmetyki, które dostarczą włosom niezbędnych substancji. Jednocześnie w ten sposób zapewnimy sobie intensywność odcienia na dłużej. Ponadto warto stosować termoochronę i produkty z filtrami UV. Wysoka temperatura jest bardzo szkodliwa, z kolei ekspozycja na słońce może powodować, że czerń zacznie płowieć, wobec czego potrzebne jest właściwe zabezpieczenie.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .