Czas na zmiany, czyli wiosna w ogrodzie

Materiał partnerski  |   Styl życia  |   5 czerwca 2017 19:34

Właściciele ogrodów z niecierpliwością wyczekują czasu, kiedy będą mogli rozpocząć prace w ukochanym ogrodzie. Porządkowanie, planowanie i wyglądanie pierwszych zwiastunów wiosny sprawia ogromną przyjemność.

 

Przegląd ogrodu, czyli co się zmieniło w czasie zimy

Zimowe miesiące zawsze pozostawiają po sobie ślady w ogrodzie. W zależności od temperatur i ilości śniegu, rośliny znoszą je lepiej lub gorzej. Wiosenne prace należy właśnie rozpocząć od powolnej inspekcji. Możemy wtedy ocenić, które rośliny wymagają przycięcia, które niestety należy usunąć w całości, gdzie konieczne są nasadzenia.

Dokładnych oględzin wymaga także ogrodzenie, ścieżki oraz mała architektura. Niektóre z tych elementów będą wymagały odnowienia. Czasami warto też pomyśleć o nowej aranżacji lub uzupełnieniu dotychczasowej. Na szczególną uwagę zasługują tutaj takie elementy architektury ogrodowej jak altany. Warto pomyśleć nad ich dodatkową konserwacją lub chociażby odświeżeniem.

Fot, altany ogrodowe: www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

A może tak mały plac zabaw dla dzieci?

Ogród ma zachwycać zmysły, wzrok niezliczoną ilością barw, a węch delikatnymi zapachami kwiatowymi, zwłaszcza o poranku. Ogród jednak to przede wszystkim miejsce wypoczynku domowników, zarówno tych dorosłych, jak i tych najmniejszych.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Warto więc zorganizować im miejsce, gdzie bezpiecznie będą mogły się bawić.

Aranżacja placu zabaw dla najmłodszych uzależniona jest od dwóch czynników:

– ilości miejsca do dyspozycji,

– możliwości finansowych.

Nawet na niewielkim miejscu można przygotować kilka atrakcyjnych miejsc do zabawy. Dla maluchów najważniejsza jest piaskownica, zjeżdżalnia i huśtawka, dla nieco starszych kilkulatków atrakcją będzie mały domek. Wielu producentów oferuje możliwość połączenia wszystkich tych elementów w jednym module, dzięki temu nie będzie zajmował dużo miejsca. Domek na podeście umożliwia umieszczenie pod nim piaskownicy, zjeżdżalni obok schodów i niewielkiej huśtawki. Kilka propozycji znajdziemy m.in na ProduktyOgrodowe.pl. Dla dzieci starszych z boku można zamontować drabinki i ścianki wspinaczkowe. Zaletą takiego placu zabaw jest możliwość jego rozbudowywania w zależności od wieku dzieci. To pozwala także rozłożyć inwestycję w czasie, a więc zmniejszyć jednorazowy wydatek.

Jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca, to można postawić trampolinę i basen ogrodowy. Oba urządzenia sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i doskonale rozwijają w dzieciach koordynację ruchową, kreatywność, oswajają z wodą.

Najważniejszą zaletą placu zabaw dla dzieci jest kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Bez niego większość dzieci będzie spędzać czas przed telewizorem lub komputerem, co negatywnie odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .