Co warto sprawdzić przy wynajmie samochodu?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   17 grudnia 2018 07:45

Wypożyczenie samochodu staje się coraz popularniejszą usługą. Funkcjonowanie bez dostępu do pojazdu jest dla wielu osób bardzo trudne, a możliwość szybkiego wynajęcia w pełni sprawnego i doskonale wyposażonego auta to spore udogodnienie.

Z usług wynajmu korzystają zarówno biznesmeni, jak i zwykli turyści. O czym warto pamiętać przy wypożyczaniu auta?

Treść umowy – brak ukrytych informacji

Nie wszyscy klienci świadomie podpisują dokumenty. Zapisom w umowie najmu warto jednak poświęcić dłuższą chwilę – znajdują się wśród nich wszystkie warunki wypożyczenia oraz kwestie związane z ubezpieczeniem pojazdu. Dobra wypożyczalnia samochodów w Krakowie jest w stanie do minimum skrócić treść umowy, a jednocześnie dostarczyć klientowi wszystkie niezbędne wyjaśnienia.

Podpisywane dokumenty warto jednak zawsze dokładnie oraz ze zrozumieniem czytać, aby uniknąć dodatkowych opłat w razie uszkodzenia pojazdu. Jeżeli którykolwiek zapis budzi wątpliwości, warto wyjaśnić jego treść z obsługą wypożyczalni. Odbierając wypożyczane auto, należy też pamiętać o zabraniu własnej kopii umowy – podpisanej przez pracownika firmy udostępniającej pojazd.

Stan samochodu – upewnij się, czy wszystko działa

Przed ruszeniem wypożyczonym samochodem w pierwszą podróż, warto dokładnie ocenić jego stan – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zaobserwowanie wszelkich wgnieceń i rys na karoserii należy zgłosić obsłudze wypożyczalni. Wsiadając do auta, warto też sprawdzić działanie poszczególnych świateł.

Jeżeli będzie taka konieczność, żarówka zostanie od ręki wymieniona. O wszystkich odnalezionych usterkach należy niezwłocznie powiadomić pracownika wypożyczalni. Dotyczy to zwłaszcza tych problemów, których nie da się usunąć natychmiast.

Jeżeli usterki dodatkowo wpływają na poziom bezpieczeństwa, należy poprosić o przydzielenie innego pojazdu. Warto na koniec zajrzeć także do bagażnika, w którym powinno znaleźć się niezbędne wyposażenie – apteczka, gaśnica, zapasowe koło czy trójkąt ostrzegawczy. Jeżeli wszystko jest na swoim miejscu, można bez obaw ruszyć w pierwszą trasę wynajętym samochodem.

Wynajem samochodów, który działa na terenie małopolski pozwala także na podróżowanie pomiędzy miastami i województwami. Więcej szczegółów znaleźć możecie na stronie fct24.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa