Chcą się rozwijać, by być jeszcze lepszymi matkami – FILM

0 Redakcja FO  |   Styl życia  |   6 grudnia 2018

Mają niepełnosprawne dzieci, chcą się rozwijać, by być jeszcze lepszymi matkami. Utworzyły stowarzyszenie Pomocna Dłoń.

Pomocna Dłoń

Kilkanaście kobiet posiadających dzieci z zaburzeniami postanowiło utworzyć stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Matki wzajemnie się wspierają, podpowiadają sobie co i gdzie załatwić w urzędach, a także dodają sobie wzajemnie otuchy w walce o dobro dziecka. Chociaż spotykają się od kilkunastu miesięcy oficjalnie Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych i Zaburzeniami Rozwoju Pomocna Dłoń działa od 29 stycznia, pod numerem KRS 0000714638.

 

 

Co ich wyróżnia?

Pomocna dłoń kieruje swoje działania przede wszystkim do rodziców dotkniętych niepełnosprawnością lub trudnościami w rozwoju swoich dzieci, ponieważ z doświadczenia wiedzą, z jakimi problemami się borykają.

„Jesteśmy grupą matek, która poznała się w Centrum Progres, gdzie były objęte terapią nasze dzieci i gdzie możemy liczyć na wsparcie. Nasze dzieci to dzieci z niepełnosprawnościami i dużymi trudnościami w funkcjonowaniu i zachowaniu. W grupie są mamy dzieci z zespołem Aspergera, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi, niedosłuchem, epilepsją, uszkodzeniem wzroku” – informuje Lidia Szczęśniak ze stowarzyszenia Pomocna dłoń.

Warto zadbać o siebie

Panie doskonale wiedzą, że opieka nad dzieckiem z trudnościami wymaga wiele zaangażowania i często pochłania bez reszty. Wiele mam nie ma czasu aby zadbać o siebie i swoje potrzeby. Życie rodziców zorganizowane jest wokół trudności dziecka, co powoduje często izolację społeczną i rosnącą frustrację.

„Zdajemy sobie sprawę z potrzeby wyjścia rodziców z izolacji, a zwłaszcza matek dzieci trudnych, z braku oferty specjalistycznych zajęć grupowych dla dzieci z problemami i opieki nad nimi, braku czasu dla  siebie i braku możliwości własnego rozwoju” – dodaje Lidia Szczęśniak.

 

Darowizną można wspomóc działania stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych i Zaburzeniami Rozwoju POMOCNA DŁOŃ
ul. Unii Europejskiej 10, 32-600 Oświęcim
Bank Zachodni WBK SA
25 1090 2590 0000 0001 3591 8081

W tytule: darowizna na cele statutowe

Więcej na temat stowarzyszenia można znaleźć na Facebooku.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa