Boccia 2017 – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty,Styl życia  |   12 sierpnia 2017 13:40

Dom Pomocy Społecznej w Zatorze po raz trzeci był organizatorem rozgrywek sportowych w paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej boccia.

– Proste zasady gry, brak ograniczeń wiekowych i przede wszystkim możliwość udziału w grze dla osób z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi sprawiają, że boccia staje się dyscypliną bardzo popularną i dostępną dla każdego – informuje Katarzyna Wiśniewska, rzecznik prasowy DPS.

Jest to doskonały sposób na integrację osób niepełnosprawnych, a także niepełnosprawnych ze sprawnymi. Boccia ma także walor terapeutyczny, ponieważ daje szansę na wzmocnienie obrazu samego siebie, rozwija ciało i umysł, stwarza dobrą okazję do nawiązywania kontaktów społecznych, budowania nowych relacji, czy też umacniania tych już istniejących.

Jest to gra emocjonująca, w której możliwe jest zastosowanie wielu rozwiązań taktycznych.

Tym razem w rozgrywkach bocci, organizowanych przez DPS w Zatorze, wzięli udział mieszkańcy z dziewięciu Domów Pomocy Społecznej, czyli z Bobrka, Bulowic, Płazy, Izdebnika, Wadowic z ulic Parkowej, Lwowskiej i Pułaskiego, a także z Zebrzydowic oraz Zatora.

Trzyosobowe drużyny biorące udział z zawodach zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały na zasadzie „każdy z każdym”. Następnie pierwsze dwie drużyny z każdej grupy rywalizowały między sobą w ścisłym finale.

– Rozgrywkom bocci i w tym roku towarzyszyła wspaniała atmosfera, wzmocniona aktywnym dopingiem zgromadzonych kibiców, którzy poprzez energetyczne zawołania ubogacone oklaskami, wystukiwanym kibicowskim rytmem oraz przyśpiewkami wzmacniali jakość sportowych przeżyć – relacjonuje Katarzyna Wiśniewska.

Zwycięzcami w tegorocznych rozgrywkach Boccia 2017 w Zatorze zostali zawodnicy z wadowickiego DPS przy ulicy Parkowej, drugie miejsce zajęli gospodarze, drużyna z zatorskiego DPS, a trzecie – sportowcy z DPS w Wadowicach przy ulicy Pułaskiego.

– Rozgrywki bocci to jedna z wielu propozycji zatorskiego Domu służących ubogaceniu życia mieszkańców DPS – To kolejna szansa, by być z drugim człowiekiem, podkreślać wartość wzajemnych relacji, przełamywać wewnętrzne bariery i dostrzegać potencjał tkwiący w każdym człowieku, także niepełnosprawnym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .