Bezpłatnie sprawdzą stan techniczny samochodów

0 Redakcja FO  |   Styl życia  |   12 marca 2019

 W piątek 15 marca mieszkańcy Oświęcimia będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdów w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

Ujemne temperatury, śnieg, sól i piasek na drogach to jedne z czynników, które zimą miały wpływ na kondycję samochodów. Czas zrobić wiosenne porządki i przygotować swoje auto na nowy sezon.

Piątek 15 marca w godzinach 10-16

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy galerii handlowej Niwa w godzinach 10-16.

“W naszym mobilnym punkcie serwisowym sprawdzamy układy i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Robimy przegląd stanu zawieszenia, akumulatora, ogumienia, oświetlenia oraz wycieraczek. Badamy też jakość płynów eksploatacyjnych zwracając szczególną uwagę na temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie” – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Większość pojazdów wymagała wizyty w warsztacie

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

Warto skorzystać z bezpłatnego przeglądu

“Robi się coraz cieplej, za tydzień rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, a to najlepszy moment żeby odpowiednio przygotować auto do nowego sezonu. Zachęcamy do udziału w akcji PitStop i konsultacji z fachowcami, bo kończąca się zima mogła negatywnie wpłynąć na kondycję naszych samochodów, szczególnie elementów zawieszenia czy układu kierowniczego. Kierowcy nie powinni bagatelizować żadnych bodźców wskazujących, na zły stan techniczny pojazdu” – mówi Wojciech Ruciński z firmy Darma, należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa