Assistance na wyjazd za granicę. Co oferują firmy ubezpieczeniowe?

0 Materiał sponsorowany  |   Styl życia,Turystyka  |   31 maja 2019 09:30

Dlaczego ubezpieczenie assistance jest tak chętnie wybierane na wyjazd za granicę? Czy można je wykupić na krótki termin, czy wyłącznie na rok, tak jak podstawowe OC? Jakie są rodzaje assistance i co wchodzi w ich zakres?

Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tej polisy samochodowej i zapewnij sobie lepszą ochronę podczas wyjazdu za granicę.

Z czego składa się polisa assistance?

Ubezpieczenie assistance to najbardziej złożone i niejednorodne z ubezpieczeń komunikacyjnych. Zresztą poza assistance samochodowym dostępne są także warianty: medyczny, turystyczny, na życie itd. W skład komunikacyjnego wchodzą usługi medyczne, informacyjne, techniczne, prawne, tłumaczeniowe i dużo więcej. Zobacz pełny zakres: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-assistance/.

Assistance przyda Ci się, kiedy auto dozna awarii na drodze i będzie wymagało natychmiastowej naprawy (na miejscu) lub odholowania. Jeśli w umowie widnieje odpowiedni zapis, sam wybierzesz miejsce odholowania – albo warsztat, albo inne. Uwaga: w niektórych ofertach możliwe jest odholowanie wyłącznie do najbliższego warsztatu.

Z ubezpieczenia skorzystasz także w przypadku potrzeby uzyskania informacji o korkach i przebudowie dróg, adresach instytucji i stacji benzynowych. Otrzymasz pomoc lekarską, a w przetłumaczeniu tekstu pomoże Ci tłumacz. Zyskasz też zakwaterowanie i wyżywienie, gdyby naprawa auta zepsutego w podróży potrwała dłużej niż dzień.

Zakup assistance – na wyjazd czy na rok?

Assistance możesz wykupić zarówno na cały rok, jak i na chwilę, np. na wyjazd za granicę. Jeśli zdecydujesz się na polisę roczną, nabądź ją w chwili odnawiania się OC. To sprawi, że za każdą z ochron zapłacisz mniej, niż gdybyś kupił je osobno. Z kolei assistance krótkoterminowe dostosuj do wyjazdu. Ustal datę rozpoczęcia i końca podróży. Upewnij się, że ubezpieczenie zapewnia ochronę we wszystkich krajach, przez które będziesz przejeżdżał. Nie zapomnij zapisać numeru na infolinię – jest czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. To właśnie dzięki niej uzyskasz niezbędne informacje.

Poza rocznym i krótkoterminowym assistance w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych dostępna jest polisa mini assistance. Odznacza się okrojonym zakresem ochrony. Przykładowo zapewnia holowanie tylko do określonej odległości oraz naprawę na miejscu do konkretnego czasu (np. godziny). To opcja dla osób, którym zależy na ochronie, jednak mają ograniczony budżet.

Gdzie nabyć najlepsze, ale i najtańsze ubezpieczenie assistance?

Po ten rodzaj ubezpieczenia najczęściej sięga się na czas wyjazdu za granicę. Problemy w podróży łatwiej i szybciej rozwiązuje się z czyjąś pomocą, zwłaszcza profesjonalną. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i szykujesz się do zagranicznej podróży samochodem, skorzystaj z internetowej porównywarki polis komunikacyjnych. Uwzględnij w formularzu interesujący Cię zakres ochrony, wpisz poprawne dane dotyczące właścicieli pojazdu oraz samego samochodu i poczekaj na wygenerowanie listy.

Sprawdź, jakie dodatki oferuje ubezpieczyciel w pakietach OC+assistance. Za granicą może Ci się przydać Zielona Karta, lecz również ochrona zniżek i Bezpośrednia Likwidacja Szkód. Sprawdź, jaka suma ubezpieczenia została przypisana do assistance oraz jakie elementy ta polisa obejmuje. Wybierz sprytnie i tanio!

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa