Alimenty natychmiastowe: Przełomowy projekt zmian przepisów

0 Materiał zlecony  |   Styl życia  |   9 października 2018 06:40

Chyba wszyscy zgadzamy się z tym, że sprawne i szybkie ustalenie wysokości alimentów jest koniecznością z punktu widzenia dobra dziecka. 

Obowiązująca obecnie procedura na pewno temu nie sprzyja

Wydawane w jego toku postanowienie o zabezpieczeniu, skutkiem składanych zażaleń, wydłuża proces. Dochodzenie zatem do orzeczenia kończącego postępowanie bywa długie i żmudne.

Tymczasem chodzi o jak najszybszy dostęp do należnych dziecku świadczeń.

W związku z powyższym planuje się wprowadzenie przełomowych zmian. Powstał już projekt nowelizacji, którego główne założenia przedstawiam poniżej.

W projekcie wprowadza się, alternatywną do istniejącej, drogę dochodzenia do uzyskania świadczenia alimentacyjnego poprzez nakaz alimentacyjny, którym ustalane byłyby alimenty w ustandaryzowanej wysokości.

Uznano ostatecznie, że w alternatywnie do istniejących regulacji, najbardziej właściwym będzie wprowadzenie do polskiego systemu prawnego instytucji tzw. alimentów natychmiastowych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to będzie wyglądało w praktyce wejdź na naszego bloga.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy piątek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na kancelaria-actio.com

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa