6 porad, które ułatwią Ci komponowanie schludnej męskiej stylizacji

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   1 grudnia 2021 22:55

Obojętnie, gdzie wychodzimy, powinniśmy pokazać, że mamy klasę. Nasz strój powinien być modny, wygodny i schludny. Uzyskanie takiego efektu nie jest trudne, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o kilku zasadach.

Schludny strój to taki, który jest czysty, bez zagnieceń, bez plam i dziur – to absolutna podstawa i rzecz oczywista. Jednak nie jest to jedyne, na co musimy spojrzeć, zanim wyjdziemy z domu.

  1. Nie mieszamy stylów

Każdy styl – casualowy, smart casualowy, biznesowy – identyfikują pewne części garderoby. Komponując swoje zestawienia, musimy pilnować, by nasze ubrania były spójne z całą stylizacją. To, że longsleeve męski, albo koszulka polo wygląda dobrze w połączeniu z marynarką, nie znaczy to, że możemy założyć marynarkę z trzyczęściowego garnituru. Tak samo do eleganckiego garnituru nie założymy kolorowej koszulki lub sportowych butów.

  1. Dobieramy strój do okazji

Szykując się na spotkanie z ważnym klientem, nie możemy założyć bluzy dresowej i jeansów. Za to na wypad z kolegami za miasto nie założymy koszuli z kołnierzykiem. To, czy dobierzemy nasz strój do okoliczności, będzie rzutować na to, jak odbierze nas otoczenie.

  1. Dbamy o odpowiednie kolory

Kolejną kwestią jest dobór kolorów. Kiedy komponujemy zestawienia, to ważne jest to, by wszystkie barwy dobrze ze sobą współgrały. Możemy postawić na stylizację z wyraźnym akcentem kolorystycznym. Jednak jeśli nie chcemy nadmiernie przyciągać uwagi i uchodzić za ekscentryka, bezpieczniejszą opcją będzie ubrać tylko jedno kontrastujące ubranie. Poza tym zwróćmy uwagę na wzory. Jeśli jedna część garderoby będzie we wzory, to pozostałe niech będą gładkie.

  1. Stawiamy na klasykę

Nie każdy z nas lubi podążać za trendami. Nie musimy! Jest wiele elementów garderoby, które są ponadczasowe i powinny znaleźć się w naszej garderobie. Należą do nich m.in. jeansy męskie, chinosy, koszulki polo, T-shirty, marynarka, granatowy lub szary garnitur. Przykłady schludnych i ponadczasowych stylizacji? Beżowe spodnie typu chino, biała koszulka i granatowa marynarka. Jeansy, ciemny T-shirt i skórzana ramoneska. Granatowy garnitur i biała koszula.

  1. Dobór dolnej i górnej części stylizacji

Dolna i górna część naszego stroju muszą się równoważyć. Kiedy postawimy na wyraźną i ozdobną górę, to dobierzmy spodnie, które zrównoważą całe zestawienie. Doskonały efekt uzyskamy, gdy spodnie będą ciemniejsze. W ten sposób mamy gwarancję, że nie zaburzymy proporcji sylwetki. Możemy oczywiście ten schemat przełamać, czego przykładem jest wcześniej wspomniana kombinacja beżowych spodni z granatową marynarką. Jednak o ile to jest strój, jaki na wszystkich wygląda dobrze, o tyle z innymi zestawieniami z jaśniejszym dołem trzeba mieć trochę wprawy i wyczucia.

  1. Zwracamy uwagę na jakość 

Kupując ubrania, zwracajmy uwagę na metki. Niektóre tańsze ubrania, szyje się ze słabej jakości tkanin. Mogą szybko stracić kolor, rozciągają się, gniotą, więc nie będą na nas dobrze wyglądać. Czasem jakość ubrań jest widoczna już z daleka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .