Zwiedzanie cmentarza żydowskiego

Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   2 listopada 2019 17:55

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu zaprasza na zwiedzanie zabytkowego cmentarza żydowskiego w Oświęcimiu. Start w niedzielę 3 listopada o godz. 10.

Poprowadzi je dr Jacek Proszyk, który opowie między innymi o symbolice nagrobnej, żydowskich tradycjach pogrzebowych, jak również wyjaśni znaczenie hebrajskich inskrypcji nagrobnych.

„Zwiedzanie odbędzie się w niedzielę 3 listopada w godzinach 10-13. Zbiórka przy bramie wejściowej od strony ulicy Dąbrowskiego. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji” – informują organizatorzy.

Jacek Proszyk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym (na Wydziale Filozoficznym) obronił doktorat dotyczący historii Żydów. Kustosz na Zamku w Grodźcu Śląskim. Stypendysta Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Laureat nagrody im. Marii i Łukasza Hirszowiczów w 2016 roku, przyznawanej za pośrednictwem Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub edukacyjne w dziedzinie badań bądź popularyzacji dziejów żydowskiej obecności historycznej w Polsce oraz stosunków polsko-żydowskich. Autor pięciu samodzielnych publikacji i kilkudziesięciu artykułów z zakresu filozofii religii oraz historii Śląska. Współautor wydanej w 2018 r. przez Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu publikacji pt. “Cmentarz żydowski w Oświęcimiu. Historia, symbole, przyroda”.

Na miejscu będzie można nabyć publikację: “Cmentarz żydowski w Oświęcimiu. Historia, symbole, przyroda”.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa