Reklama
26 czerwca 2026, piątek
Zimowe szaleństwo w sercu Oświęcimia - FILM, FOTO
- Jola Wodniak
- Kultura i rozrywka
- 2 grudnia 2023
- 18:40
Reklama
To było prawdziwe, zimowe szaleństwo na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu. Nie tylko za sprawą choinki i Mikołaja, ale też usypanej góry śniegu.
Mieszkańcy Oświęcimia mieli okazję przenieść się do magicznego świata Mikołaja, reniferów i radosnej atmosfery. To niezwykłe spotkanie było niezapomniane wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych mieszkańców, przenosząc ich w świat pełen uśmiechu i magii świąt. [video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/choinka.mp4"][/video] Głównym punktem programu było uroczyste zapalenie światełek na miejskiej choince. Mikołaj, wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami miasta i prezydentem, stworzyli magiczną atmosferę, wprowadzając wszystkich w klimat radosnych świąt. Występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Oświęcimiu dodatkowo wzbogacił to magiczne wydarzenie.Nieoczekiwana radość dzieciaków
Pracownicy firmy odśnieżającej miasto nieświadomie sprawili dzieciakom ogromną radość. Śnieg z płyty rynku zgarnęli w taki sposób, że przypadkowo stworzyli niewielką górkę, z której mali mieszkańcy z entuzjazmem zjeżdżali, tworząc swoje własne malownicze, zimowe królestwo.Magiczne Miasteczko Świętego Mikołaja
Mikołaj zagościł razem ze swoimi wiernymi reniferami i pomocnikami w zagrodzie, gdzie maluchy miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w saniach Mikołaja.