Zbigniew Waszkielewicz promuje książkę

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   7 grudnia 2017

Zbigniew Waszkielewicz, człowiek teatru, pedagog pisarz, wystąpi w MDSM z promocją książki nagrodzonej WAWRZYNem – Literacką Nagrodą Warmii i Mazur: „Wujek Ziuniek kopiuj – wklej”.

Zbigniew Waszkielewicz

Aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1974). Po 12 latach pracy w teatrach dramatycznych rozpoczął w 1986 r. własną autorską działalność pod nazwą Teatr IOTA. W roku 1995 przeniósł siedzibę Teatru IOTA z Katowic do wsi Radzie na Mazurach, gdzie na stałe zamieszkał – w 10-hektarowym siedlisku realizuje widowiska plenerowe oraz warsztaty teatralne i inter-dyscyplinarne.

Niezależnie od własnej pracy twórczej zajmuje się edukacją artystyczną, prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i warsztaty metodyczne dla nauczycieli. W latach dziewięćdziesiątych XX w. współpracował z MDSM w ramach warsztatów teatralnych oraz prezentacji autorskich spektakli.

Pod gołym niebem

W roku 2009 w Domu prezentowany był spektakl “POD GOŁYM NIEBEM – OUTDOORS 2009” na zakończenie międzynarodowej trasy projektu, obejmującej Niemcy, Holandię, Belgię, Luksemburg, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Szwajcarię.

Wujek Ziuniek kopiuj – wklej

W roku 2012 Zbigniew Waszkielewicz wydał swoją pierwszą powieść „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory”, za którą otrzymał WAWRZYN – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. Książka „Wujek Ziuniek – kopiuj, wklej” (2016) podejmuje pewne wątki pierwszej powieści, ale jest w swej kanwie autonomiczna – dla jednego czytelnika będzie kontynuacją losów znanych mu postaci, dla innego – spotkaniem z nową opowieścią.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 14 grudnia o godzinie 18 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa