XII Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka” w Oświęcimiu

Materiał sponsorowany  |   Kultura i rozrywka  |   22 stycznia 2021 04:49

W Oświęcimiu odbędzie się w tym roku już XII Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka”. Oświęcimskie Centrum Kultury zachęca wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w konkursie, który organizowany jest pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz prezydenta miasta Oświęcim. Czas na przesyłanie zdjęć upływa z końcem lutego.

Jak zaznacza organizator konkursu, Oświęcimskie Centrum Kultury, Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka” nawiązuje swoim programem do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”. Festiwal organizowany jest już od 1985 r. także w Oświęcimiu (więcej informacji o festiwalu – kliknij). Z kolei Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka” odbywa się co 2 lata począwszy od 1999 r. i jego zadaniem jest przeniesienie idei festiwalu filmowego na inną formę artystycznego wyrazu – fotografię. 

Biennale w Oświęcimiu jest wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim i ma charakter w pełni otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby zajmujące się fotografią, niezależnie od tego, czy robią to amatorsko czy zawodowo. Ważne natomiast jest, by fotografowie byli zainteresowani sprawami człowieka: zarówno człowieka radosnego, kochającego, twórczego, zwycięskiego, jak i człowieka walczącego, cierpiącego i przegrywającego. Cel, jaki przyświeca organizacji konkursu to przede wszystkim kształtowanie postaw miłości oraz szacunku do człowieka. Równie ważna jest fotograficzna prezentacja tematyki dotyczącej egzystencji człowieka, a także możliwość zaprezentowania osiągnięć artystycznych w tej tematyce.

Warto przy tym zacytować motto Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Kochać człowieka”:

Kochać człowieka to… pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko tu i teraz”, ale zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Dotychczas odbyło się 11 edycji Biennale w Oświęcimiu. Łącznie udział w nich wzięło ponad 1,1 tys. fotografów, którzy przesłali blisko 6 tys. prac. W ostatniej edycji konkursu, XI Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” uczestniczyło 118 autorów, którzy zgłosili razem 662 fotografie. Nagrodzone i wyróżnione prace oraz inne wybrane zdjęcia nadesłane na konkurs zaprezentowane zostały na pokonkursowej wystawie w Oświęcimiu.

Szczegółowe zasady konkursu:

Uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 4 prace, jednak zestawy wielozdjęciowe do 10 fotografii będą kwalifikowane jako 1 praca. Fotografie mogą zostać wykonane w dowolnej technice, najlepiej w formacie 30×40 cm, a minimalny dopuszczalny format pracy to 18×24 cm. Zdjęć nie można podklejać czy oprawiać. Fotografie muszą być czytelnie opisane (godło autora, numer pracy, rok wykonania, tytuł). Prace wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa w zaklejonej kopercie z godłem należy przesłać do 28 lutego 2021 r. (liczy się data dostarczenia) na adres: Oświęcimskie Centrum Kultury, 32-600 Oświęcim, ul. Śniadeckiego 24 z dopiskiem „Kochać człowieka”. Ponadto konieczne jest przesłanie wszystkich prac drogą elektroniczną na adres biennale@ock.org.pl lub w formie nośnika CD. Wymogi techniczne: 300 DPI, co najmniej 1 MB, plik tiff, png lub jpg. Pliki także należy opisać. Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w jego regulaminie na stronie organizatora.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .