Wybierz się na finisaż XXV Wiosennego Przeglądu Sztuki

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   10 kwietnia 2024 07:00
Udostępnij

12 kwietnia o godzinie 18 w Chełmku rozpocznie się finisaż XXV Wiosennego Przeglądu Sztuki oraz koncert – Sławek Krzanowski Solo. 

Wiosenny Przegląd Sztuki od ćwierć wieku skupia miłośników sztuk plastycznych z ziemi oświęcimskiej oraz ościennych powiatów. Coroczna wystawa malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, ceramiki, fotografiki i technik mieszanych ukazuje potencjał i dorobek środowiska. Jest też afirmacją twórczej postawy wobec rzeczywistości.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 60 miłośników sztuk plastycznych.

Finisaż będzie idealną okazją do obejrzenia blisko 150 prac malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, ceramiki, fotografiki i technik mieszanych przedstawiających potencjał i dorobek środowiska. Wstęp na finisaż, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku jest bezpłatny.

„Wieczór dźwiękami umili nam Sławek Krzanowski – wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz tekstów ukazując swą specyficzną muzyczną wrażliwość„ – informują organizatorzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Fakty Oświęcim.

Zobacz również:

Jubileuszowy Wiosenny Przegląd Sztuki z Faktami Oświęcim – FILM, FOTO

 

Sponsorem głównym wydarzenia jest GAZ-SYSTEM www.gaz-system.pl

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu.

GAZ-SYSTEM realizuje budowę gazociągu Oświęcim – Tworzeń, który stanowić będzie istotny element systemu przesyłowego zapewniający transport gazu dla odbiorców z woj. śląskiego i małopolskiego. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.