WOŚP 2020: Prawie 165 tysięcy złotych w Oświęcimiu – FOTO

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   13 stycznia 2020 14:54

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem Wiatr w żagle kolejny raz zagrała w Oświęcimiu. Do puszek trafiło 164 267, 54 zł. To prawie 25 tysięcy więcej niż rok temu.

Podczas finału w oświęcimskim sztabie – na ulicach Oświęcimia i Gminy Oświęcim (Brzezinka, Grojec, Harmęże, Poręba Wielka, Rajsko) – kwestowało ponad 160 wolontariuszy. Byli to uczniowie szkół podstawowych nr 2, 4, 7, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, szkół podstawowych w Grojcu, Porębie Wielkiej i Rajsku, powiatowych zespołów nr 1, 2, 4 i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni.

„Dziękujemy wolontariuszom kwestującym i nauczycielom, wolontariuszom pomagającym w sztabie, sponsorom, wspierającym, darczyńcom i wszystkim ludziom dobrej woli za udział w finale i pomoc w jego zorganizowaniu” – mówią organizatorzy.

Sklepik WOŚP

W holu Oświęcimskiego Centrum Kultury od godzin porannych działał sklepik WOŚP, w którym można było nabyć wiele przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, działała również kawiarenka, w której można było kupić piernikowe serca, napić się kawy i herbaty oraz zjeść słodkie domowe wypieki.

„Dzieci mogły fantazyjnie pomalować twarz oraz spróbować swojego szczęścia w kole fortuny, w którym można było wykręcić wiele różnych upominków przekazanych przez darczyńców do sklepiku” – relacjonuje finał WOŚP Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Orkiestrze towarzyszyła fotobudka zapewniająca niepowtarzalne finałowe zdjęcia oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, które uczyło udzielania pierwszej pomocy.

Trzy akcje towarzyszące

Przez finałowy dzień w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się akcje: “Wiatr w żagle”, “Serce dla Wielkiej Orkiestry”, “Mierzymy wysoko”, “Marzenia do spełnienia”, “Dzieci dzieciom”.

Podczas finału odbyły się trzy koncerty międzypokoleniowe, w których wzięli udział: słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury skupieni w Kabarecie “Czarna Rękawiczka”, zespole wokalnym “Ballada” i formacji tanecznej “Pretty Woman”, uczestnicyzajęć wokalnych prowadzonych w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole, młodzież z formacji tanecznych “Elita Lejdis” i “Contra” z Oświęcimskiego Centrum Kultury, dzieci ze Studia Baletowego “Classica” oraz zespół “Snow” i Dziki z Tadkiem Liszewskim.

Podczas koncertów oraz w przerwach pomiędzy nimi prowadzone były licytacje gadżetów orkiestrowych.

„O godzinie 20, jak w całej Polsce, zaświeciło Światełko do nieba, które wparli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu – wieloma wozami bojowymi wysyłali w niebo świetlne sygnały błyskowe” – dodaje Adam Kuta.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Dla eFO zdjęcia wykonali Jacek Balon, Piotr Kostecki i Jakub Tryścień.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa