WOŚP 2020: Ponad 64 tysiące złotych w Brzeszczach – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   15 stycznia 2020 08:43

Ponad 64 tysiące złotych zebrał brzeszczański sztab 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy odbywały się w Brzeszczach i Wilczkowicach.

Wstępnie podliczona kwota wskazuje, że datki do puszek składane zarówno w ramach przedpołudniowej ulicznej kwesty, jak i podczas popołudniowych koncertów i licytacji w Ośrodku Kultury i Domu Ludowym w Wilczkowicach dały kwotę ponad 64 tysięcy złotych.

Już o godzinie 13 brzeszczański sztab WOŚP informował, że ubiegłoroczny rekord przedpołudniowej zbiórki został pobity – zebrano blisko 34 tysiące złotych.

O godzinie 14.30 w ośrodku rozpoczęły się wydarzenia towarzyszące zbiórce – licytacje, występy dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy, sprzedaż ciast i innych słodkości, kiermasz książek. Jednak największą liczbę uczestników przyciągnęły koncerty. Zespoły “Froont” oraz znany z ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych Weekend przyciągnęły zarówno do OK, jak i na skwer przed budynkiem, gdzie ustawiono telebim, kilkaset osób.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się okoliczniościowe aukcje. Najwyższą kwotę osiągnięto podczas licytacji “Dnia z Burmistrzem Brzeszcz”. Nietypowa wizyta w urzędzie kosztowała tysiąc złotych. Dużo emocji przyniosła tradycyjna już licytacja kasku strażackiego. O ten przechodni kask, symbolicznie, co roku licytowany przez jednostki OSP z terenu gminy Brzeszcze, zażartą walkę stoczyli druhowie z Brzeszcz i Jawiszowic. Ostatecznie najbliższe miesiące kask spędzi w Jawiszowicach, strażacy wrzucili do puszki 750 złotych.

O godzinie 20 nad ośrodkiem kultury rozbłysły sztuczne ognie.

Dokładna kwota zbiórki będzie znana po zatwierdzeniu kwoty przelewu z brzeszczańskiego sztabu WOŚP do Fundacji Jurka Owsiaka.

 

 

  

 

Zobacz również:

Rekordowy finał WOŚP w powiecie – FILMY, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa