Wkrótce premiera „Autodestrukcji”

Paweł Wodniak  |   Dzieje się,Fakty,Kultura i rozrywka  |   24 czerwca 2016 17:11

Monika Zajas z Polanki Wielkiej jest autorką dramatu psychologiczno-obyczajowego „Autodestrukcja”. Książka, którą wydało wydawnictwo Czarna Kawa, będzie miała swoją premierę w sobotę 2 lipca. Fakty Oświęcim są patronem tej publikacji.

O czym jest ta książka? Optymista rzekłby, że o spełnianiu najskrytszych marzeń. Pesymista, że o obsesjach, które mogą spowodować targnięcie się na swoje życie. Realista, że należy wytrwale dążyć do celu, bo jeśli gdzieś po drodze utracimy wiarę we własne możliwości, możemy za to słono zapłacić.

Alan, niedoszły reżyser filmowy, marzy o wolności, wrażliwa artystka Anja nie może pokonać strachu przed publicznym występem, a Patryk chce wreszcie być bogaty.

– Monika Zajas, niczym Hitchcock, na początku funduje nam trzęsienie ziemi, a potem… okazuje się, że to dopiero przygrywka – napisała w swojej recenzji pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska. – Na okładce z powodzeniem można by napisać: wchodzisz na własną odpowiedzialność.

– Autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Jeżeli lubicie książki, które czegoś uczą, które przepełnione są różnymi emocjami, marzeniami, to powieść Moniki Zajas na pewno spełni wasze oczekiwania – dodaje Magdalena Zimna, autorka bloga „Czytamy bo kochamy”.

Dzisiaj więcej o książce Moniki Zajas nie napiszemy. Wszak chodzi o tajemniczą fabułę. Szukajcie jednak kolejnych zapowiedzi, które będziemy publikować w Faktach Oświęcim przed premierą książki.

A kim jest autorka dramatu psychologiczno-obyczajowego opisanego na 256 stronach? Absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie studiowała kierunki artystyczny i pedagogiczny. Jest szczęśliwą żoną i mamą. marzycielką z głową pełną pomysłów. Rodzina Zajasów mieszka w Polance Wielkiej.

„Autodestrukcja” nie jest pierwszą książką Moniki Zajas. Pisarka zadebiutowała thrillerem psychologicznym „Biała izba”. Wydała ją jeszcze jako panna, stąd na okładce znajduje się nazwisko Gałgan.

Wkrótce ogłosimy konkursy, w których do wygrania będzie „Autodestrukcja” Moniki Zajas. Wygraną książkę będzie można przynieść na spotkanie z autorką i poprosić o autograf. Samo spotkanie zapowiemy wkrótce.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .