Dzisiaj Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz dla Natalii Drozdowskiej

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   25 marca 2018

Tegoroczny Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz rozpocznie się w niedzielę 25 marca o godzinie 9.30 w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Tym razem pieniądze zebrane podczas wydarzenia trafią na leczenie i rehabilitację 17-letniej Natalii Drozdowskiej z Grojca.

Choroba Natalii Drozdowskiej

Natalia od maja 2017 roku leczy się na nowotwór – Chłoniaka Hodgkina w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, gdzie do tej pory przyjęła sześć cykli chemioterapii i 16 radioterapii. Skutkiem ubocznym podania chemioterapii jest neuropatia, która spowodowała zniesienie czucia w obu stopach i od kilku miesięcy Natalka nie chodzi.

Wymaga systematycznej rehabilitacji w celu przywrócenia zdolności poruszania się. Poza leczeniem nowotworu, potrzebuje dodatkowo specjalistycznych oddziaływań – leczenia neurologicznego, dermatologicznego i rehabilitacji. Ponadto w codziennym funkcjonowaniu dziewczynki niezbędnym jest zażywanie leków przeciwpadaczkowych.

Kiermasz z dedykacją dla Natalii

“Całość zebranych w tym dniu pieniędzy trafi na konto Natalii w fundacji Zdążyć z Pomocą, skąd rodzice będą mogli uzyskiwać refundacje bardzo kosztownych, poniesionych kosztów leczenia i rehabilitacji” – zapewnia Monika Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Kiermasz będzie trwał w godzinach 9.30-17 na dolnym holu OCK podczas, którego będzie można zakupić przedmioty rękodzieła artystycznego. Imprezami towarzyszącymi będą: teatrzyk dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci, warsztaty plastyczne: zdobienie jaj i pierników.

Tradycja

“Tradycyjnie już od wielu lat dzieci mają możliwość przebrania się w stroje postaci bajkowych i skorzystać z wielu innych atrakcji” – dodaje Monika Bartosz.

Koncert charytatywny po kiermaszu

“Po kiermaszu zapraszamy wszystkich do Restauracji Meksykańska, gdzie odbędzie się koncert niemieckich, wielodzietnych grup rodzinnych “Hope alive”. Goście przyjeżdżają do Oświęcimia już po raz trzeci” – zapraszają organizatorzy.

Grają muzykę pop, rock oraz folk. Koncertują w całej Europie. Co rok prezentują nowy repertuar. Muzyka towarzyszyła im od zawsze, stała się wspólną pasją, sposobem na spędzanie czasu razem. Talent muzyczny przekazują w genach. Są zdolni, charyzmatyczni, żywiołowi. Dzielą się ze słuchaczami refleksją, radością i entuzjazmem.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa