Wielki Charytatywny Mecz Piłkarski dla Mai

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   17 czerwca 2016 07:32

Takiego piłkarskiego wydarzenia w Oświęcimiu jeszcze nie było. Rafał i Marcin Mroczkowie, Przemysław Cypryański, Robert Moskwa i Jarosław Jakimowicz zagrają w Wielkim Charytatywnym Meczu Piłkarskim.

W sobotę 18 czerwca aktorzy i sportowcy z Reprezentacji Artystów Polskich, zawodniczki Klubu Sportowego Iskra Brzezinka, a także przyjaciele gminy Oświęcim oraz Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy spotkają się na murawie oświęcimskiego boiska Klubu Sportowego Soła Oświęcim, by rozegrać charytatywny mecz piłkarski dla Mai Jedlińskiej z Brzeszcz.

Program Dnia:
12:30 – 14:00 mecz Reprezentacja Gminy Oświęcim i Przyjaciół Fundacji MOWP oraz II Ligi Piłki Nożnej Kobiecej LKS „Iskra” Brzezinka vs Reprezentacja Artystów Polskich
14:15 Spotkanie artystów z publicznością

Będą też atrakcje dla dzieci, loteria, a także możliwość zdobycia cennych sportowych gadżetów. Będziemy na żywo relacjonować przebieg wydarzeń na naszych profilach Dzieje Się FO i Fakty Oświęcim.

– Nasze charytatywne mecze hokejowe okazały się dużym sukcesem, stąd pomysł na zorganizowanie podobnej imprezy, tym razem wiosną, na trawie, z udziałem piłkarskiej reprezentacji artystów – mówi Mirosław Semik, pomysłodawca meczu i wiceprzewodniczący Rady Fundacji MOWP.

 


Nie lada gratką dla koneserów piłki nożnej będzie możliwość zdobycia podczas meczu oryginalnej koszulki Reprezentacji Polski z podpisami zawodników. Zebrał je osobiście sam Łukasz Piszczek i w miniony poniedziałek, tuż przed wyjazdem do Francji na Euro 2016, przekazał ją Fundacji MOWP.

Kibice będą mogli również powalczyć o koszulkę BVB Borussia Dortmund – Mistrza Niemiec w latach 2011/2012 z podpisami zawodników. W drużynie grało w tym czasie trzech reprezentantów Polski: Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

 

image
18 czerwca na najmłodszych kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji: przejażdżki na kucykach, dmuchańce, malowanie samochodu, zwiedzanie wozu strażackiego i in. Po meczu będzie można spotkać się z artystami, zdobyć cenny autograf i wykonać pamiątkową fotografię.

Mecz rozpocznie się o godz. 12:30. Na murawę KS „Soła Oświęcim” przy ulicy Przeczna 2 będzie można wejść już od godz. 11:45. Wstęp, jak zawsze za to, co do puszek.

 

image

Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze trafią na konto rocznej Mai Jedlińskiej z Brzeszcz. Maja tuż po urodzeniu przeszła dokomorowy krwotok. W okresie okołoporodowym rozpoznano u niej zaburzenie sercowo- naczyniowe. Cierpi również na niedosłuch. – Podczas meczu będziemy zbierać środki na jej leczenie i rehabilitację, a także zakup aparatu słuchowego – mówią członkowie Fundacji.

Mecz odbędzie się przy finansowym wsparciu Gminy Oświęcim i przy współpracy z klubem KS Soła Oświęcim.
Patronat nad meczem objęli: Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim oraz Albert Bartosz – Wójt Gminy Oświęcim.

Na bieżąco można śledzić wydarzenie MOWP na Facebooku – TUTAJ.

 

wielki charytatywny mecz piłkarski

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .