Weekend z kęckim muzeum

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   13 maja 2021 10:52

Kęckie muzeum zaprasza do siebie. Placówka będzie czynna w sobotę w godz. 15-19 i niedzielę od 10 do 14. Zwiedzanie jest bezpłatne.

To wszystko z okazji akcji Noc Muzeów

Ci, którzy zdecydują się odwiedzić kamienicę Rynek 16 w Kętach, będą mogli podziwiać nową ekspozycję stałą, która została udostępniona na początku maja. Spacerując po wystawie, będzie można odkryć tajemnice warowni na Wołku i Księstwa oświęcimskiego, przypomnieć sobie, dlaczego Jan Kanty jest patronem Kęt i Krakowa, dowiedzieć się, jak funkcjonowały cechy rzemieślnicze.

Miłośników  historii zainteresują eksponaty związane z pobytem Józefa Piłsudskiego i Legionów Polskich nad Sołą w 1915 r., uwagę przykują armaty miejskie i cenne dokumenty. Można także zajrzeć do zakładu fotograficznego i saloniku mieszczańskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Na koniec zwiedzający dowiedzą się, jak funkcjonowało gospodarstwo na wsi jeszcze nie tak dawno… Zobaczą, jakimi narzędziami posługiwał się szewc, a co można było odnaleźć w młynie. Poznają także piękną Laszkę, która swoim strojem próbowała przyciągnąć wzrok przystojnych panów!

„Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, a zwiedzający będą mogli skorzystać z usługi przewodnika lub audioprzewodnika za darmo. Mamy nadzieję na ciekawe spotkania z historią i na to, że w przyszłym roku Noc Muzeów będziemy mogli świętować już hucznie” – mówi dyrektor muzeum Łukasz Gieruszczak.

Muzeum czynne:

Sobota, 15 maja: 15.00-19.00
Niedziela, 16 maja: 10.00-14.00

Wstęp, usługi przewodnickie w ten weekend bezpłatne. 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .