Wakacje w Kętach

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   22 czerwca 2021 14:11

Letnie Warsztaty Przyrodnicze to dziewięć dni wypełnionych licznymi atrakcjami dla 30-osobowej grupy dzieci w wieku 7-10 lat, które odbędą się w Domu Kultury w Kętach.

Wszystkie propozycje sprawdzisz na #WAKACJE2021

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

 

W ramach zajęć stacjonarnych zaoferujemy dzieciom seanse filmowe w Kinie DK, zajęcia przyrodnicze, warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe oraz spotkania z ciekawymi gośćmi tj. podróżnik i instruktor survivalu, leśnik czy dyplomowany nauczyciel biologii – pasjonat owadów.

Podczas spotkań z gośćmi specjalnymi, a także z plastykami i animatorami kultury, uczestnicy zajęć wykonają m.in. domki dla owadów, gliniane płaskorzeźby, obrazki, doniczki i inne prace artystyczne inspirowane światem przyrody.

Podczas wycieczki do Żabich Dołów w Zielonkach koło Krakowa dzieci wezmą czynny udział w mikroekspedycji naukowej po dzikiej przyrodzie, którą zrealizuje dla nas założyciel Fundacji „Dzieci w Naturę”.

Z kolei wyprawa do Magicznej Osady w Rzykach będzie mieć charakter rekreacyjny – dzięki licznym atrakcjom znajdującym się na świeżym powietrzu, uczestnicy wyjazdu z pewnością spędzą tam czas zarówno ciekawie, jak i aktywnie.

Wśród atrakcji kęckiego Rancho na Widoku, znajdzie się przejażdżka konna, oprowadzanie po rancho i przydatna garść wiedzy na temat koni oraz prowadzonej w tym miejscu hipoterapii. Na zakończenie wizyty w rancho przejedziemy do pobliskich Kobiernic, gdzie wyjdziemy na wzgórze Wołek, posłuchamy miejscowych legend związanych ze znajdującymi się tam ruinami zamku i pobawimy się na łonie natury.

Wszystkie zajęcia w ramach Letnich Warsztatów Przyrodniczych zaplanowane zostały w taki sposób, aby zachęcić dzieci do twórczej aktywności, zwrócić ich uwagę na wielką wartość i piękno otaczającego nas świata, a radosną i ciekawą zabawę na świeżym powietrzu, uczynić okazją do przekazania jak największej ilości wiedzy na temat przyrody.

WAŻNE INFORMACJE:

Warunki zakwalifikowania na zajęcia:

KROK 1 – zgłoszenie udziału dziecka w wybranych zajęciach

– zapisy obowiązują od poniedziałku 21 czerwca od godz. 8:30

– zapisy prowadzone są w sekretariacie DK, pok. 105 I piętro

– zapisać można na wszystkie bądź na wybrane dni (do wyczerpania 30 miejsc na liście)

KROK 2 – złożyć komplet dokumentów w sekretariacie DK

– deklaracja i RODO (do pobrania tutaj)

– oświadczenie Covid-19 (do pobrania tutaj)

KROK 3 – dokonać opłaty za zajęcia

opłat za wybrane spotkania, ze względów organizacyjnych, można dokonywać dopiero od poniedziałku 28 czerwca

opłat dokonywać można gotówką w kasie DK (pok. 106, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30, lub przelewem na konto DK 17 1050 1070 1000 0090 3183 0632;
WAŻNE: w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka – Letnie Warsztaty i daty wybranych zajęć, np. Jan Kowalski – Letnie Warsztaty 12, 21 i 26 lipca)

uwaga: seanse filmowe będą dodatkowo płatne – promocyjna cena – 1 zł tylko dla dzieci uczestniczących w Letnich Warsztatach Przyrodniczych (płatne u opiekuna grupy w dniu wyświetlania filmu)

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .