W sobotę zagrają dla Krzyśka

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   31 października 2016 14:29

Odliczamy dni do wielkiego widowiska organizowanego przez Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy dla Krzyśka Węgrzyna. Więcej informacji na temat 18-latka – TUTAJ.

W najbliższą sobotę 5 listopada na oświęcimskim lodowisku kije skrzyżują zawodnicy Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i Drużyna Przyjaciół MOWP. Na lodowisko będzie można wejść od godziny 15.30. Fakty Oświęcim patronują medialnie temu wydarzeniu.

– To co działo się przez ostatnie miesiące wokół Krzyśka, przerosło nasze oczekiwania – mówi Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP i pomysłodawca hokejowych meczów charytatywnych. – Jeszcze nigdy w historii naszej fundacji nie udało się tak w krótkim czasie uzbierać tak dużej kwoty, by ratować naszego podopiecznego. W pomoc Krzyśkowi włączyły się nie tylko organizacje, firmy i osoby prywatne z powiatu oświęcimskiego, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy.

To już trzeci z kolei charytatywny mecz hokejowy organizowany przez MOWP. Tak jak w poprzednich latach organizatorzy szykują mnóstwo atrakcji dla widzów. I wiele nagród do zdobycia.

Podczas imprezy będzie można nabyć, między innymi nartę z podpisem polskich skoczków narciarskich: Adama Małysza, Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły i Klemensa Murańki, rękawicę Dariusza Michalczewskiego i książkę z jego autografem, kulę do kręgli z podpisami zawodników HRAP czy piłkę do rugby z podpisami polskiej reprezentacji.

A prawdziwą gratką dla tych, którzy bez hokeja nie mogą żyć, będzie możliwość wzięcia aktywnego udziału w treningu Unii Oświęcim i zobaczyć od kuchni, co znaczy prawdziwy pot i łzy na lodowisku. Kolejną nagrodą będzie wyjazd w roli kibica na mecz drużyny. Zwycięzca wraz z osobą wspólnie z zawodnikami pojadą autokarem na mecz, by przyjrzeć się z bliska rozgrzewce naszego zespołu i przybić „piątkę” z wychodzącymi z szatni na pierwszą tercję zawodnikami.

Podczas III Charytatywnego Meczu Hokejowego na lodzie będzie można zobaczyć również pokaz tańca w wykonaniu Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva, mistrzów Polski, startujących w barwach toruńskiego klubu AXEL, a także młodych zawodników z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim.

Bramki MOWP bronić będzie kobieta, Brigita Brčinović, która z pochodzenia jest Chorwatką, od kilku lat mieszka w Polsce, prywatnie jest narzeczoną Michała Fikrta, bramkarza Unii Oświęcim, który podczas meczu wystąpi w nietypowej dla siebie roli – napastnika.

W stroju bramkarza wystąpi również Jan Pędziwiatr, legenda oświęcimskiego hokeja. W bramce HRAP stanie Tomasz Rajski. Mecz sędziować będzie Jacek Chadziński, a imprezę poprowadzą Karol Wolski, aktor krakowskiego Teatru Groteska i Marek Rusinek, dziennikarz RMF MAXXX. Partnerem głównym wydarzenia jest Resort SPA MOLO z Osieka.

Każdy, kto chce pomóc młodemu mieszkańcowi Grojca może to zrobić dokonując wpłatę na konto:
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna
Nr konta dla wszelkich wpłat z zagranicy: SWIFT EBOS PLPW 106 PL 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003, tytułem: leczenie i rehabilitacja Krzysztofa Węgrzyna.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .