W podróży – FOTO

Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   13 lipca 2019 12:22

„W podróży” to tytuł wystawy zdjęć Joanny Chrząszcz-Wronki, które można obejrzeć w Galerii Przechodniej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu.

W tym przypadku nazwa galerii i tytuł wystawy korespondują szczególnie. Autorka zaprasza bowiem do niespiesznego spaceru po tak bliskich jej światach artystycznych.

Eksponowane na wystawie zdjęcia to rezultat wielu podróży Joanny Chrząszcz-Wronki do Grecji, Włoch, Izraela, Jordanii, Rosji, Ukrainy, Czech. W poszukiwaniach fotograficznych często wybiera się także w drogę po Polsce.
 

„Tematem prezentowanych na wystawie fotografii są rzeźby, będące dla mnie szczególnie interesujące ze względu na bogactwo: treści dosłownych, metaforycznych, płaszczyzn, gier świateł, kolorów. Kontakt z tą formą artystycznej wypowiedzi, którą jest szeroko rozumiane rzeźbiarstwo uważam także za inspirujące dla własnych przemyśleń, rozważań ale i rozwiązań artystycznych” – mówi Joanna Chrząszcz-Wronka.

 

Dla autorki wyjazdy i obcowanie ze sztuką to pretekst do utrwalania rzeczywistości w kadrach

 

„Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi. Szczególny obszar moich zainteresowań stanowi fotografia, będąca rejestracją otaczającego mnie świata – zdarzeń, emocji, zjawisk” – dodaje Joanna.

 

Wystawa jest czynna do 3 sierpnia

 
Joanna Chrząszcz-Wronka jest absolwentką Liceum Plastycznego w Wiśniczu i kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau jako konserwatorka. Jest też edukatorką w Oświęcimskim Instytucie Praw Człowieka.

 


 
 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .