VIII Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych KGW

0 Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   11 stycznia 2017

W niedzielę 22 stycznia w Domu Kultury w Kętach odbędzie się VIII Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich.

Do Przeglądu zgłosiły się 22 Koła Gospodyń Wiejskich z Podbeskidzia, czyli z części województwa małopolskiego i śląskiego. Zespoły przedstawią kolędy, pastorałki oraz scenki jasełkowe.

– Zaprezentują piękne regionalne stroje, gwarę i zwyczaje bożonarodzeniowe – informuje Marta Szymla z Domu Kultury w Kętach. – Część wykonywanych kolęd i pastorałek to niepowtarzalne autorskie utwory. Z roku na rok zespoły prezentują coraz wyższy poziom artystyczny.

W tym roku na scenie Domu Kultury wystąpi łącznie około 400 osób.

Organizatorami przeglądu są Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, Gminna Rada KGW w Kętach, Gmina Kęty i Dom Kultury w Kętach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa