Tydzień EKO-dziecka z eFO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Meteo  |   29 września 2020 12:46

Już za moment rozpoczną się BEZPŁATNE warsztaty ekologiczne prowadzone w myśl edukacji przyrodniczej.

„Wspólnie zbudujemy hotele dla owadów, wykonamy EKO zabawki, zasiejemy zioła w doniczkach oraz poznany tajemnice lasu” – zachęca do zapisów Kaja Gąsiorek z działu programowo-animacyjny Domu Kultury w Kętach.

To wszystko od 5 do 9 października

Dzieci dowiedzą się dlaczego pszczoły są tak bezcenne dla otaczającego nas świata, jak możemy o nie dbać, czy pszczoły dają nam wyłącznie miód? Na warsztatach ogrodniczych uczestnicy poznają budowę roślin i sposoby ich pielęgnacji.

„Poznamy świat aromatycznych ziół – odkryjemy zapachy, zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie. Z kolei warsztat „4 żywioły – woda” ma na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów” – mówią organizatorzy.

 

 

Monotlenek diwodoru, z którym spotykamy się na co dzień, może wydawać się mało zaskakujący, lecz podczas pokazu „Tlenek wodoru na poprawę humoru”  Fabryka Kreatywności  przedstawi wiele ciekawych doświadczeń, które zobrazują najmłodszym jego właściwości.

Uczestnicy stworzą również przestrzenne kompozycje z darów natury, a także wykonają własne dzieła z gliny z leśnych skarbów.

Zostały ostatnie miejsca

Chcesz zapisać swoją pociechę? Zadzwoń pod numer telefonu 33 844 86 74. Do pobrania – regulamin wydarzenia.

„Zapraszamy również do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym. Fotografia ma ukazywać piękno lasu i jego tajemnice. Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej, ukazanie piękna przyrody i otaczającej nas rzeczywistości, rozwijanie wrażliwości artystycznej” – wyjaśnia kaja Gąsiorek.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży (13-18 lat) i dla dorosłych. Na zgłoszenia czekamy do 30 września. Z nadesłanych prac stworzona zostanie wystawa, a zwycięskie fotografie zostaną nagrodzone.

 

 

Sponsorem Głównym Wydarzenia Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

To spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów.  Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .