Turu. W pogoni za sławą, czyli poranki dla dzieci

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   26 lipca 2020 19:19

Kino Planet Cinema organizuje niedzielne Dziecięce Poranki, podczas których dzieci na dużym ekranie mogą zobaczyć specjalne bajki.


W niedzielę 9 sierpnia o godz. 10 na ekranie dzieci zobaczą film „Turu. W pogoni za sławą”.

Dziecięce Poranki to spotkania kinowe dla najmłodszych widzów. Pokazy są adresowane dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

„Naszym celem jest połączenie rodzinnej rozrywki i idei chodzenia do kina z elementami edukacyjnymi. Jest to  doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Dzieci będą miały możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów z bajek – na wielkim ekranie” – mówi Magdalena Etmańska z kina Planet Cinema w Oświęcimiu.

Tego dnia dzieci będą mogły skorzystać z licznych atrakcji:

– spotkanie z bajkowymi postaciami – możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia

– pokaz magii Pana Humorka

– losowanie upominków od firmy SWEET BEARS, PALABRAS, EPPE

 

Scenariusz wydarzenia:

– zabawy i konkursy z animatorem (30 min)

– losowanie nagród (15 min)

– projekcja: zestaw bajek lub film (60 – 90 min)

 

Specyfika seansu filmowego:

– dźwięk ściszony w stosunku do standardowej głośności

– pozostawione na cały seans przyciemnione światła na sali

W tygodniu rownież istnieje możliwość zorganizowana Poranków dla grup przedszkolnych (minimalna grupa to 20 dzieci). Zainteresowani mogą się kontaktować pisząc na adres m.etmanska@planet-cinema.pl

„Turu. W pogoni za sławą”

To roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady. Sympatyczna „Turu” to ekranizacja jednej z najulubieńszych książek dziecięcych Ameryki Południowej, którą na kinowe ekrany przenieśli producenci niezapomnianej i nagrodzonej Oscarem „Evity”. Być może nie znosi ona jajek – ale uwierzcie – ta koko jest naprawdę spoko i będziecie jej z dzióbka spijać.

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy.

Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

 

 

Bilety w cenie 12 złotych można nabyć w kasie kina, a także na stronie planetcinema.pl

Sprzedaż biletów jest z zastosowaniem dystansu widzów, czyli co drugi fotel.

Ale obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

– widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia;

– widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

– osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .