Trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzeszczach dla Oliwki

0 Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   7 grudnia 2018 08:59

W weekend 7-9 grudnia w Brzeszczach pierwszy raz mieszkańcy gminy i okolic będą mogli uczestniczyć w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W drugi weekend grudnia na placu przy ulicy Słowackiego pojawi się wiele atrakcji m.in. Wenecka karuzela z Czech, wielki namiot z koncertami granymi na żywo, wspólne zaświecenie lampek na świątecznej choince, kino dla najmłodszych, jarmark (ozdoby świąteczne, choinki, grzane wina, czekoladowe pierniki, ciepłe posiłki itp.).

Magia świąt

Na najmłodszych czekać będzie spotkanie ze świętym Mikołajem, który rozda masę upominków. Z takiego wydarzenia warto mieć pamiątkę, dlatego organizatorzy zadbali również o „foto-budkę”, w której zaraz po zrobieniu zdjęcia można będzie dostać je w formie papierowej.

Teren całej imprezy będzie specjalnie oświetlony reflektorami, lampkami świątecznymi co doda wyjątkowego klimatu – z pewnością każdy gość poczuje magię nadchodzących świąt.

“Na takie wydarzenie naprawdę warto się wybrać, tym bardziej że zagra dla chorej Oliwki Marcińczyk. Startujemy w piątek o godzinie 15 od rozświetlenia pięknej choinki” – zapraszają organizatorzy.

O Oliwce

Oliwia urodziła się w maju 2013 roku. Od początku rozwijała się z lekkim opóźnieniem, jednak uczęszczała na rehabilitację i rodzice mieli nadzieję, że wkrótce różnice w rozwoju Oliwki i jej rówieśników nie będą, aż tak widoczne. Niestety w listopadzie 2017 roku córka nagle zachorowała. W godzinach porannych pojawiła się gorączka, która po podaniu leków ustąpiła. Później było lepiej i wydawało się, że to tylko jakaś infekcja. Po południu dziecko zasnęło. W nocy pojawiła się ponownie wysoka gorączka.

“Mieliśmy zamiar niezwłocznie rano udać się do lekarza, jednak około godziny trzeciej w nocy, byliśmy zmuszeni wezwać karetkę, gdyż oddech naszej Oliwki był prawie niewyczuwalny. Dystrybutor instruował nas, jak reanimować dziecko, do przyjazdu karetki. Były to prawdziwie dramatyczne chwile. Córka została zaintubowana i trafiła na odział intensywnej terapii szpitala pediatrycznego w Bielsku” – piszą rodzice Oliwki.

Stan dziecka się pogorszył i została przewieziona do GCZD. Po wykonaniu rezonansu okazało się, że Oliwka ma poważne zmiany w mózgu, które radiolodzy określili, jako ADEM. Dziewczynkę poddano leczeniu sterydami, które nie przyniosły poprawy. Wdrożono leczenie plazmoferezą i kolejnymi sterydami, które także nie pomogło małej. Stan dziecka wymagał założenia tracheostomii i PEGa.

“Do kwietnia 2018 roku córka przebywała na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Obecnie Oliwka jest pacjentem w programie wentylacji domowej. Kolejne rezonanse pokazują nowe zmiany w mózgu i progres starych. Neurolog mówi o martwicy mózgu. Nie wiemy jaka jest przyczyna powstawania zmian. Nie mamy diagnozy. Potrzebne są kosztowne badania genetyczne, aby pomóc lekarzom znaleźć powód coraz gorszych wyników rezonansu” – relacjonują rodzice Oliwii.

Dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji, zarówno ruchowej, jak i neurologopedycznej. Niestety koszty leczenia Oliwki znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc.

“Za każde wsparcie będziemy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy” – dodają rodzice Oliwki.

Pomóc Oliwce można przychodząc na jarmark lub:

Przekazując darowiznę przelewem:
Fundacja „Serca dla Maluszka”
Ul. Kowalska 89
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Oliwia Marcińczyk

Aby  przekazać darowiznę przelewem z zagranicy:

Fundacja “Serca dla Maluszka”
Numer rachunku PL 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Bank Millenium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2 A
02-593 Warszawa
POLAND
Kod SWIFT banku: BIGBPLPW
Tytułem: Oliwia Marcińczyk

“Zapraszamy Was do magicznego miejsca, z wenecką karuzelą aromatem grzanego wina i czekoladowych pierników. Spacerując po placu przy dźwiękach muzyki granej na żywo poczujecie magię nadchodzących świąt” – dodają organizatorzy jarmarku.

Więcej o Oliwce na FB – Oliwia Marcińczyk MAM MOC by pokonać chorobę

 

 

Zobacz również:

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla Amelki Sanak

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa