Taniec to ich sposób na życie – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   2 grudnia 2019 10:44

Tańczą od dwunastu lat. W tańcu czują się dobrze, tak odreagowują stresy z całego tygodnia. Odpoczywają. Tworzą dwie formacje – Mamma Mia i Old Fire.

Formacja taneczna Mamma Mia zatańczyla wiele różnych choreografii – hip hop, rock, dirty dancing, lata 20., diabły i anioły. Ma na swoim koncie wiele tytułów mistrza Polski, Europy czy świata. Specjalizuje się w tańcach karaibskich – takich jak salsa, bachata, czy merenque.

Formacja Old Fire to czołówka tancerzy Mamma Mia. Wróciła w tym roku po dwuletniej przerwie. W swoim repertuarze mają choreografie Piraci z Karaibów, Margarita czy Country. Zespół posiada na swoim koncie tytuły mistrzów Polski, Europy i świata.

Kinga Steizer

Wyjście do ludzi daje dużą siłę, aby przetrwać każdy dzień. To świetny trening mózgu, ciała. Podnoszenie samooceny oraz  spełnienie marzeń z dzieciństwa. Dla mnie to też możliwość popłakania  sobie w zaufanym gronie – czasem że szczęścia, a czasem z natłoku różnych złych emocji.

Marta Zabawska

Wszystko razem jest eksplozją niesamowitych uczuć, emocji i wrażeń, które zawsze w dobrych i złych chwilach dają Ci pewność, że te nasze spotkania, treningi, zabawy nieprzespane noce mają sens.

Obie formacje to rodzice obecnych lub byłych tancerzy, którzy pokochali taniec i spełniają swoje marzenia, na które nigdy nie jest za późno. Członkowie formacji to osoby w wieku od 30-52 lat. 

Podczas ostatnich mistrzostwach świata Mamma Mia zdobyła drugie miejsce, a tym samym tytuł wicemistrzów świata w konkurencji  caribbean show masters 31 +. Natomiast Old Fire tytuł mistrza świata – w tej samej konkurencji w mini formacjach.

Piotr Szczerbowski

Nigdy nie chce mi się wychodzić późno wieczorem w piątek na trening. Zawsze motorem napędowym jest żona, ale po treningu czuje się jak po dobrej terapii. Człowiek pomimo zaawansowanego wieku czuje się jakby miał 15 lat. A poza tym w formacji mamy 17 kobiet i z każdą mam okazję zatańczyć. Ta formacja to jest wielka rodzina. Jak jestem w złym nastroju po całym tygodniu, to po zajęciach wychodzę z bananem na buzi i to jest to, chyba zrezygnuje jak będę miał sto lat.

Formacja Mamma Mia zaprezentowała się w układzie Money, Money. Choreografem i trenerem grupy jest Monika Gołda. 

Grupę tworzą Karina Steizer Szczerbowska, Piotr Szczerbowski, Piotr Ryszka, Ewa Ryszka, Agata Żołneczko, Ela Twrdzik, Ewa Jaskółka, Ewa Urbańczyk, Grzegorz Niewęgłowski, Katarzyna Grzybowska, Katarzyna Olejnik, Kinga Steizer, Magdalena Rybak, Magdalena Szewczuk, Marta Akeseki, Marta Zabawska, Wanda Wasztyl, Beata Bańdura.

 

 

 

Zespół Old Fire zaskoczył sędziów żywiołowym układem Country, którego autorem jest Luiza Szczerbowska, Miss Internetu Miss Polski w 2018 roku. W formacji  tańczą Karina Steizer Szczerbowska, Piotr Szczerbowski, Piotr Ryszka, Ewa Ryszka, Magdalena Szewczuk, Katarzyna Olejnik i Grzegorz Niewęgłowski. 

 

 

„Obie formacje bardzo spodobały się międzynarodowemu jury i dostały zaproszenie od jurora Dusana Vodlan na międzynarodowy konkurs taneczny Master Dance Festival LUKEC OPEN Brezice Słowenia. Będziemy tam w dniach 7-9 lutego 2020. Trzymajcie za nas kciuki” – mówi Faktom Oświęcim Karina Steizer-Szczerbowska, która tańczy w obu formacjach.

Ewa Urbańczyk

Jak nie tańczyłam zadawałam sobie pytanie – dlaczego nie tańczę Odpoczynek. Odreagowanie. Odstresowanie. Równowaga psychiczna. Pokonywanie własnych słabości. Poszukiwanie granic swoich możliwości i poszerzanie ich. Tak przyziemne mogę stwierdzić, że ruch, po tygodniu przyklejania do krzesła przed komputerem – i w ciągu obowiązków dnia codziennego – chwila dla siebie zamiast serialu przed telewizorem”

Agata Żołneczko

Tańczę drugi rok. Nieważne – grubszy czy chudszy, niski czy wysoki, nauczyciel, przedsiębiorca, architekt… W tańcu jesteśmy zespołem uzupełniających się wzajemnie charakterów i temperamentów. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Więcej informacji na temat formacji można uzyskać na Facebookowym profilu Formacja taneczna Mamma Mia

 

Formacja Mamma Mia – wicemistrzowie świata. Fot. zbiory prywatne

 

Piknik charytatywny dla Lenki w Porębie Wielkiej 💃

Opublikowany przez Formacja taneczna Mamma Mia Poniedziałek, 18 listopada 2019

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa