Święto Wojska Polskiego na kęckiej strzelnicy

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   10 sierpnia 2020 10:40

Prezentacja repliki karabinu maszynowego, pokazy wozów ratowniczo-gaśniczych, to tylko niektóre z atrakcji na kęckiej strzelnicy 15 sierpnia.

W sobotę 15 sierpnia na terenie kęckiej strzelnicy przy ulicy Krakowskiej 96 odbędzie się piknik z okazji Święta Wojska Polskiego obchodów 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej.

Członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy – LOK Grupy Operacyjnej Kęty przyzwyczaili już mieszkańców okolicy do swojej niezwykłej pasji. W tym roku oprócz licznych atrakcji przygotowanych na święto Wojska Polskiego odbędzie się wykład dra Andrzeja Małysy organizowany przy współpracy z Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Wykład będzie dotyczył wojny polsko-bolszewickiej.

„Dr Małysa jest dobrze znany kęckim miłośnikom historii. Przez wiele lat pracował w kęckim muzeum, dziś jest pracownikiem merytorycznym Muzeum Niepodległości w Myślenicach” – mówi st. sierż. rez. Zbigniew Kurnik, szef szkolenia Grupy Operacyjnej Kęty.

Ale to nie koniec historycznych ciekawostek. Atrakcją dla wielu będzie zapewne spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej – Batalion Obrony Narodowej „Oświęcim”. Grupa Operacyjna z kolei zaprezentuje swój nowy nabytek w sali tradycji, ciężki karabin maszynowy BROWNING WZ.30.

Program spotkania:

Godz. 12:00-14:30 Atrakcje i niespodzianki:
– prezentacja najnowszego eksponatu sali tradycji: ciężkiego karabinu maszynowego BROWNING WZ. 30
– pokaz wozu ratowniczo-gaśniczego OSP Kęty Podlesie
– prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej Batalion ON „Oświęcim”
– pokaz motocykli Klubu Riders On The Storm FG
– zwiedzanie sali tradycji
– rozkładanie i składanie broni
– strzelanie z karabinków ASG
Godz. 14.00 – prelekcja dr. Andrzeja Małysy nt. wojny polsko-bolszewickiej

„Prosimy pamiętać o maseczkach. Choć wydarzenie organizujemy w plenerze, to chcemy zadbać nasze wspólne bezpieczeństwo” – mów Zbigniew Kurnik.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa