Święto Patrona Miasta z eFO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 sierpnia 2018 06:28

Od dzisiaj do 17 sierpnia w Oświęcimiu odbędzie się Małopolski Festiwal Jackowe Granie, który jest integralną częścią Święta Patrona Miasta św. Jana Bosko. Patronem medialnym świętowania są Fakty Oświęcim.

W środę 15 sierpnia będzie można włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Ponadto miłośnicy zdrowego trybu życia będą mogli uczestniczyć w VI Patronalnym Biegu „Biegać jest Bosko”, a na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje, tańce integracyjne przygotowane na rynku przez Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu.

W czwartek 16 sierpnia na scenie wystąpi zespół Deus Meus. Zakończeniem festiwalu oraz obchodów święta Patrona Miasta będzie uroczyste otwarcie, msza święta oraz zwiedzanie wyremontowanej Kaplicy św. Jacka.

Dla zmęczonych fizycznie, organizatorzy przygotowali „coś” dla pokrzepienia ducha 
i dlatego w tych dniach na pewno nie zabraknie Eucharystii czy osobistych spotkań z salezjanami, zakonnikami żyjącymi w duchu ks. Bosko.

” Tegoroczny Małopolski Festiwal Jackowe Granie to kilkadziesiąt godzin wspaniałej zabawy w samym środku lata, a zarazem doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu bez względu na wiek i zainteresowania i na pewno wszyscy przybyli nie będą czuli się zawiedzeni” – zapraszają organizatorzy.

Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia. Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Oświęcim i Fakty Oświęcim.

W związku z Świętem Patrona jedna z pierzei rynku od strony sądu będzie zamknięta dla ruchu od środy, 15 sierpnia, od godziny 6 do piątku, 17 sierpnia, do godziny 5.

Zobacz również jak było na rynku w ubiegłym roku podczas tańczenia belgijki:

Belgijka i Exodus 15 na rynku – FILMY, FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa