Świątecznie w pracowni na Dąbrowskiego – FOTO

0 Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   19 kwietnia 2019 15:13

W Fundacji Miasto Pracownia były całkiem świątecznie, a to za sprawą warsztatów Hulanki – Wycinanki, z których uczestnicy spotkania tworzyli stroiki.

Powstały bardzo oryginalne prace w świątecznym klimacie, od stroików po ścienne obrazki. Uczestnicy wykorzystali zarówno elementy drewniane, jak i naturalne: mech, bukszpan I gałązki. 

„Wczorajszy warsztat był zdecydowanie różny od ostatniego spotkania wielkanocnego. Panowało pełne skupienie, wszyscy uczestnicy pracowali niemalże w ciszy. Radość z wykonanych prac, była dokładnie taka jak zawsze” – relacjonuje Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia.

Skąd pomysł na zajęcia? 

„Trudno nam odpowiadać na takie pytania. Często zasiadamy przy ukochanym biurku w pracowni i marzymy. Bo wszystko, co do tej pory zrobiłyśmy wzięło się z naszego wspólnego marzenia o fundacji, o pracowni I o realizowaniu własnej wizji. Do tego dokładamy ciężką pracę w dążeniu do tego celu” – tłumaczy Dorota Zwolak z fundacji.  

Pomysł na projekt “Hulanki – Wycianki” był spontaniczny

„Pamiętam jak rozmyślałyśmy, co mogłybyśmy zakupić w ramach grantu. Przyszedł nam na myśl ploter laserowy. Obejrzałyśmy masę filmików na Yutubie I stwierdziłyśmy, że to jest coś, co musimy mieć w naszej pracowni” – śmieje się Kasia.

Kasia i Dorota spędziły kilkanaście godzin nad wnioskiem grantowym, marząc o tym, co bedą mogły tworzyć wspólnie z mieszkańcami przy użyciu tego sprzętu. Udało się

„Wykorzystanie drewnianych elementów przy tworzeniu świątecznych dekoracji, okazało się bardzo trafionym pomysłem – powstały bowiem prawdziwe cuda. A to dopiero początek naszych działań z użyciem tego fantastycznego sprzętu” – dodają dziewczyny.

Zobaczcie, jakie stroiki powstały podczas czwartkowych warsztatów:

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa