Świąteczne kiermasze w oświęcimskiej książnicy

0 Redakcja FO  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   3 grudnia 2019 06:00

Dzisiaj i jutro w godzinach 9-19 oświęcimska książnica zaprasza na kiermasz książek przeczytanych i świąteczny kiermasz brata Alberta.

„Dla miłośników książek przygotowaliśmy stoisko książek przeczytanych. Na kiermaszu książki są zawsze w dobrej cenie, można je nabyć w atrakcyjnych cenach od dwóch do 10 złotych. Będzie w czym wybierać – od literatury dziecięcej, po młodzieżową i dla dorosłych” – informują organizatorzy.

Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie

 

 

Natomiast dla osób, które już myślą o bożonarodzeniowym wystroju mieszkań odbędzie się kiermasz przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta.

„Znajdziemy tam wiele niespotykanych, ręcznie robionych ozdób, których nie może zabraknąć w naszych domach w ten świąteczny, oprószony śniegiem czas. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza, że tym samym wspomagamy działalność fundacji, która na co dzień wspiera osoby niepełnosprawne prowadząc domy stałego pobytu, domy dziennego pobytu, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice terapeutyczne, ośrodki adaptacyjne, szkoły i przedszkola integracyjne” – mówi Anna Gałgan z Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu.

Swoją opieką obejmuje ponad 900 osób niepełnosprawnych, z których 107 przebywa w ośrodkach na stałe, a pozostali są dowożeni na zajęcia dzienne. Fundacja pomaga również rodzinom podopiecznych. Jest także organizatorem licznych koncertów charytatywnych, spotkań integracyjnych, wystaw i przeglądów twórczości osób niepełnosprawnych umysłowo.

Powstałe ozdoby sprzedawane na kiermaszu powstają podczas warsztatów terapeutyczno-rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Dzięki nim podopieczni zdobywają nowe umiejętności i odkrywają swoje, często niezwykłe talenty.

„Warsztaty w widoczny sposób przyczyniają się do większej samodzielności i aktywności osób niepełnosprawnych, dzięki czemu, na miarę swoich możliwości, mogą oni prowadzić samodzielne życie” – dodają organizatorzy.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa