Sweet Valley, nowa strefa Energylandii – FILM, FOTO

Materiał partnerski  |   Kultura i rozrywka,Turystyka  |   25 października 2021 09:12

Sezon obejmujący wiosnę, lato i jesień w Energylandii dobiega końca. Ostatnim dniem zabawy będzie 31 października, ale to nie koniec atrakcji w tym roku.

 

W tym roku Eneryglandia zaprezentowała nową, szóstą strefę Aqualantis, w której pojawiły się trzy nowe roller coastery: flagowy Abyssus, Ekipa Light Explorers oraz Tidal Wave Twister, czyli tzw. disco coaster. 

„Tym samym park trafił na pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości roller coasterów posiadając ich aż 18” – mówi z domu Krystian Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Energylandia stała się parkiem roller coasterów nr 1 w Europie pozostawiając w tyle Wonderland Eurasia w Turcji (17 roller coasterów), Wiener Prater w Austrii (15), Europa Park w Niemczech (14), czy też brytyjskie Alton Towers i Blackpool Beach. Obecnie Energylandia posiada aż 106 atrakcji na zagospodarowanym terenie 43 hektarów powierzchni.

 

 

„Jednak największym wyróżnieniem tego roku jest 8. miejsce w TOP 10 Google-a w Europie wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych” – mówi Kojder.

Według Google Maps zajmując 8 miejsce, Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, stadion Camp Nou w Barcelonie i znalazła się w towarzystwie takich destynacji jak Wieża Eiffel-a, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma.

„Udany sezon 2021 to dla Energylandii motor napędowy do dalszych działań, rozwoju Parku Rozrywki i realizacji planów inwestycyjnych, a tych znając Energylandię nie brakuje” – informuje rzecznik.

Sweet Valley – siódma strefa Energylandii

Podczas konferencji prasowej podsumowującej sezon 2021 park zaprezentował najbliższe plany inwestycyjne. Premierą nadchodzącego sezonu 2022 będzie słodka dolina – Sweet Valley.

 

 

„Prawdopodobnie każdy w dzieciństwie marzył o tym, by przenieść się do krainy zbudowanej z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej. Słodycze w końcu to coś, co uwielbiają szczególnie dzieci, choć wśród dorosłych nie brakuje łakomczuchów. Taka też będzie tematyzacja nowego sektora rozrywkowego, zlokalizowanego pomiędzy strefą Smoczy Gród i Aqualantis” – relacjonuje Krystian Kojder.

Teren Sweet Valley

Będzie obejmował cztery hektary powierzchni i wyposażony będzie w 10 atrakcji, wśród których wyróżniamy dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour zaprojektowane i wyprodukowane przez holenderską Vekomę. 

Ten pierwszy będzie flagową atrakcją strefy i charakteryzował się będzie zaskakująco długą trasą toru, która mierzy 1200 metrów, blisko tyle co trasa Zadry czy Abyssusa (1316 m). 

 

 

Zwany przez producenta junior coaster składa się z pociągu przypominającego lokomotywę parową oraz wagoników i zabiera na pokład 32 pasażerów. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągamy prędkość 55 km/godz.

W cukierkowej krainie pojawi się Candy Carousel, mowa o wiedeńskiej karuzeli, symbolu parków rozrywki. Bajkowy klimat Sweet Valley wprowadzi Crazy Barn, czyli szalony domek, przypominający stodołę, lecz zainstalowany na… kurzej łapce. Lubiący obroty, wznoszenia i nachylenia odnajdą się w tym miejscu doskonale.

Amatorów atrakcji wodnych zaciekawi Choco Valley Mini Tour, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym. Do wyboru będą trzy różne kłody, które pomieszczą troje dzieci lub jednego dorosłego i jedno dziecko.

„Poruszając się po słodkiej dolinie trafimy do Lollypop Farm stylizowanej farmie lizaków przez którą przemierzymy 4-osobowymi pojazdami a’la ciągniki rolnicze. Wpleciona tutaj będzie także szósta atrakcja Tree Grove, interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo” – wyjaśnia Kris.

 

 

Wizualnie centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób.

Podobnie jak w pozostałych strefach parku także tutaj znajdą się obiekty gastronomiczne i sklepiki ze smakołykami i gadżetami oraz plac zabaw dla dzieci Annual Sweet Market, będący swoistym słodkim ryneczkiem.

Dwa etapy – atrakcje i zupełnie coś nowego

Odsłonięcie Strefy Sweet Valley planowane jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku Gości, znów drugi zakłada zbudowanie wielofunkcyjnego obiektu o nazwie Sweet Valley Town Hall. Będzie to ogromny budynek restauracji i teatru w jednym, który pomieści jednorazowo, aż tysiąc osób. 

„Powstanie tam przestrzeń do organizowania spotkań i konferencji biznesowych, ale co najważniejsze kolacji z widowiskowymi pokazami, tak popularnymi wśród zachodnich parków rozrywki” – tłumaczy Kojder.

 

 

Winter Kingdom od 26 listopada

Park Rozrywki Energylandia od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się w zimową krainę. Goście parku będą mogli przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwiedzić największy w Polsce Ogród Świateł stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu. 

Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się potężne lodowisko, snowtubing, jarmark bożonarodzeniowy, świąteczne widowiska, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .