Spróbuj opiewać okaleczony świat – FILM

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   30 września 2019 11:35

„Spróbuj opiewać okaleczony świat” to napis na tablicy w Alei Pisarzy, którą odsłonił Adam Zagajewski, niewątpliwie jeden z najlepszych żyjących poetów polskich.

Adam Zagajewski jest niewątpliwie jednym z najlepszych żyjących poetów polskich. Od pierwszych tomów z początku lat 70. XX wieku, wpisujących go w szereg poetów tzw. Nowej Fali, Zagajewski reprezentował w poezji niezwykłą wrażliwość na język, jego złożoność i poetycką magię.

Rozwój jego drogi twórczej, trwający do dziś i nadal imponujący, pokazuje nieustanne i żmudne szlifowanie formy poetyckiej, doskonalenie słowa, coraz bardziej nośnego i wieloznacznego.

Aleja Pisarzy przy oświęcimskiej bibliotece jest projektem realizowanym od 2012 roku

 

Film: kulturalnypowiat.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .