Spotkanie z Krzywą Alternatywą. Kulisy nowego albumu

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   10 lipca 2024 04:19
Udostępnij

W środę o godz. 18 w oświęcimskiej książnicy rozpocznie się spotkanie z Krzywą Alternatywą. Muzycy opowiedzą o nagraniu swojej drugiej płyty.

Grupa, która od lat króluje na scenie muzycznej, zaprasza wszystkich na rozmowę o nowym albumie. Wstęp na wydarzenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Galerii Książki w Oświęcimiu  jest bezpłatny, a uczestnicy mogą liczyć na niespodzianki.

Druga płyta zespołu, która jest kontynuacją twórczości rozpoczętej w 2012 roku albumem „To ja człowiek”, zawiera 12 utworów. Autorem wszystkich tekstów i kompozycji jest lider zespołu, Piotr Pietia Sikora. 

„Jeden z utworów ma charakter promujący miasto Oświęcim” – zdradza Pietia.

Grupa ponownie współpracowała z RedHouse Studio, które stało się dźwiękową wizytówką Krzywej Alternatywy. To tutaj jej pomysły nabierały kształtu, a muzyka zyskała swój unikalny charakter. 

Głównym partnerem projektu jest miasto Oświęcim, które, podobnie jak przy pierwszej płycie, wsparło przedsięwzięcie finansowo.

To wyjątkowy czas dla Krzywej Alternatywy, która od 35 lat jest obecna na scenie muzycznej. Wydanie nowego albumu jest doskonałą okazją do promowania Oświęcimia. Projekt otrzymał również wsparcie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. 

Patronem medialnym płyty jest serwis FaktyOswiecim.pl

 

Jeden z utworów muzycy zadedykowali nieżyjącemu wokaliście Pawłowi Paulkowi Sikorze, który miał duży wpływ na ustabilizowanie stylu Krzywej Alternatywy. Paulek zginął w wypadku samochodowym w grudniu 2015 roku.

„Mamy nadzieję, że cała płyta, tak jak poprzednia, przypadnie do gustu słuchaczom. Całość repertuaru utrzymana jest w klimacie reggae ska rock” – dodaje Pietia.

Obecny skład zespołu:
Bartosz Wiśniewski-Banach (wokal i trąbka)
Mirosław Sobanik (gitara i wokal)
Jacek Stanich (instrumenty klawiszowe)
Piotr Pietia Sikora (gitara basowa)
Kacper Boroń (puzon)
Damian Łysoń (puzon)
Grzegorz Kadela (konga i instrumenty perkusyjne)
Robert Harmata (perkusja)