Spotkanie autorskie Hanką Grupińską

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   25 września 2021 13:00

Hanka Grupińska będzie gościem Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka, które działa przy Galerii Książki w Oświęcimiu.

Hanka Grupińska

Pisarka i nauczycielka, reportażystka i autorka, koordynatorka wystaw i projektów historii mówionej. Współpracowała z pismami podziemnymi, była współzałożycielką poznańskiego „Czasu Kultury”. W latach 1991–1993 była attaché kulturalnym przy ambasadzie Polski w Tel Awiwie. Przez wiele lat zajmowała się historią zagłady Żydów i kulturą współczesnego Izraela.

Jest autorką m. in. książek: „Najtrudniej jest spotkać Lilit. Opowieści chasydzkich kobiet”, „Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego”, „Odczytanie listy. Opowieści o warszawskich powstańcach Żydowskiej Organizacji Bojowej”, „12 opowieści żydowskich”.

 

 

Hanka Grupińska przez 10 lat przyglądała się losom Tybetańczyków

Na spotkaniu opowie o ich wygnaniu, o buddystach, mniszkach, o aktywistach politycznych, pisarzach i poetach. Wszyscy oni pamiętają swój kraj i czekają powrotu do niego. Ponad sto tysięcy Tybetańczyków chroni się w Indiach, dokąd uciekli przed chińską przemocą. Grupińska do górzystego stanu Himaćal Pradeś powracała przez 10 lat.

Mieszkała w klasztorach mniszek tybetańskich

„Wędrowała – jak pisze: „dalekowysoko”, do doliny Spiti. Napisała wreszcie książkę, o „ludziach bez swojej ziemi, bez państwa – żyjących w miejscu użyczonym, w kraju należącym do innych”. Zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniu i do dyskusji” – zachęca Alicja Bartuś z Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka.

Spotkanie rozpocznie się w środę 13 października w auli oświęcimskiej książnicy o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .