• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Soła Blues wraca na rynek - FILMY

Reklama

W sercu Oświęcimia ponownie zagości Soła Blues. Na scenie wystąpią Wiesław Dziki Kaniowski z Tadkiem Liszewskim, White Deer oraz Factory of Blues.




„Jesteśmy przekonani, że dla miłośników tego gatunku muzycznego to będzie nie lada wydarzenie" - informuje oświęcimski magistrat.

Podczas tegorocznej edycji nie może zabraknąć ikony oświęcimskiego bluesa; znanego i charyzmatycznego Dzikiego, czyli Wiesława Kaniowskiego, któremu towarzyszyć będzie Tadek Liszewski.

Później na scenie stanie grupa White Deer. To symbol duszy ludzkiej szukającej źródła, w którym może zaspokoić pragnienie. Ich muzyka łączy bluesa, indie-rocka, reggae i country.

[embed]https://www.facebook.com/whitedeerband/posts/1881168062063860[/embed]

Na koniec zaprezentuje się bielska grupa Factory of Blues z oświęcimskim akcentem w osobie Krzysztofa Konopki.

„Zespół wystąpił na naszym festiwalu cztery lata temu. Nie zniechęciła go potężna ulewa. Muzycy zaprosili publiczność na zadaszoną scenę i odegrali ku jej uciesze cały przygotowany materiał muzyczny" - wspominają organizatorzy.

 

[embed]https://www.facebook.com/fabryka.bluesa/posts/3629532027148106[/embed]

Twórczość obu powyższych zespołów można posłuchać w serwisie Spotify.

„Mamy nadzieję, że mimo ograniczeń pandemicznych zobowiązujących nas do zachowania dystansu, zabawa na oświęcimskim rynku będzie wyborna" - dodają organizatorzy.