Służba, nie drużba – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty,Kultura i rozrywka  |   9 września 2021 06:55

4. Policyjna Odyseja z Odblaskiem – Służba, nie drużba, czyli piknik integracyjny przy SP nr 1 Przeciszowie zgromadził mnóstwo uczestników.

Piknik zainaugurował przystąpienie szkoły do realizacji szeregu przedsięwzięć profilaktycznych w ramach 11. edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”.  Projektu, niezwykle ważnego dla bezpieczeństwa dziecka w ruchu drogowym.

Pierwszą część imprezy stanowił odblaskowy bieg uliczny, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Przeciszowa. Po biegu przyszedł czas na pyszny posiłek oraz ciasta przygotowane przez rodziców. 

„Po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu kalorii, na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku  m. in. występy artystyczne uczniów, gry, zabawy i konkursy oraz pokazy i stoiska profilaktyczne przygotowane przez zaproszone służby mundurowe policję, straż graniczną oraz straż pożarną” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Uczestnicy podczas specjalnego pokazu zapoznali się z wyjątkową służbą przewodnika psa policyjnego, który na co dzień pełni służbę w oświęcimskiej komendzie policji. Zobaczyli też w akcji psa do wykrywania narkotyków, a także uczyli się prawidłowego sposobu prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej.

Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie zaprezentowali w jaki sposób dochodzi do pożaru na patelni z tłuszczem. 

 

 

„Strażacy przedstawili, że taki pożar najlepiej ugasić nałożeniem wilgotnego ręcznika na patelnię, czy garnek, a następnie w sposób widowiskowy zaprezentowali jak (wybuchem większego pożaru), kończy się gaszenie patelni z tłuszczem poprzez zalanie ognia wodą” – mówi Jurecka.

Po pokazach każdy uczestnik pikniku na specjalnych stoiskach mógł osobiście zapoznać się ze służbą mundurową.

„Szkolny piknik stał się znakomitą okazją do  promowania bezpieczeństwa „na co dzień”, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców gminy,  a także przybliżył charakter i zadania służb mundurowych realizowanych na rzecz bezpieczeństwa obywateli” – dodaje rzeczniczka.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Fakty Oświęcim.

 

 

Zobacz również:

2. Pozytywne zakończenie lata dla Jasia Leśniaka

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .