Salezjańskie jasełka – w niedzielę premiera

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   1 stycznia 2020 14:00

Do salezjańskich jasełek przygotowuje się prawie stu aktorów, wielu po raz pierwszy. Premiera nastąpi w niedzielę 5 stycznia o godz. 16 Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

„Jasełka integrują dzieci, młodzież i dorosłych z Oświęcimia, gminy Oświęcim i okolic. Nasze jasełka są dla dzieci i tu każdy może spróbować swoich sił. Nasze przedszkole jest szczególnie zaangażowane w organizację tego przedsięwzięcia – jest organizatorem. Od kilkunastu lat organizuję te jasełka przy współpracy z Salezjanami” – informuje Fakty Oświęcim Jolanta Zapała, dyrektorka przedszkola w Zaborzu.

Jola Zapała zajęła się reżyserią, pisaniem tekstów i niektórych piosenek. Powstało też kilka nowych podkładów. Co roku dołączają nowi – młodzi i starsi, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie.

„Nasza scena to przede wszystkim wychowanie dzieci, uczą się przełamania bariery nieśmiałości. Scena uczy i wychowuje, dlatego nie ma castingu – gra każdy, kto chce spróbować swoich sił. Dzieci czekają na jasełka cały rok i dla nich to wszystko” – mówi Jola Zapała.

Osoby, które zaangażowały się w przedstawienie – jak co roku, pojadą na wycieczkę. To nagroda za ciężką pracę.

Kolejne występy

Kolejny raz można je zobaczyć w niedziele – 12, 19 i 26 stycznia. Wszystkie występy rozpoczynają się o godzinie 16 w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

Zobacz również:

Jasełka w Przeciszowie

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa