polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fakty z powiatu: Przegląd najważniejszych wydarzeń – FILM
Do przeglądu mogą przystąpić amatorskie zespoły muzyczne, prezentujące muzykę rockową, metalową, ska, reggae, folk oraz wszelkie inne jej odmiany. Zespół „amatorski” to zespół, który nie ma podpisanego kontraktu płytowego z wytwórnią fonograficzną oraz innymi firmami profesjonalnie zajmującymi się szeroko rozumianą promocją muzyczną.
Celem przeglądu jest prezentacja twórczości początkujących wykonawców, konfrontacja twórczości młodych artystów z oceną publiczności oraz jury, a główną nagrodą jest profesjonalne nagranie studyjne.
Koncerty w ramach przeglądu KNR odbędą się 8 września na scenie plenerowej domu kultury, a gwiazdą wieczoru będzie zespół KSU.
KNR – regulamin
Zgłoszenie KNR
Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl – bliższy szeroko pojętemu rockowi. Przez pierwsze lata swojej działalności kapela zajmowała się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 przyjęła nazwę KSU, pochodzącą od tablic rejestracyjnych wydawanych pojazdom w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych – KSU). Od tego czasu zaczęła też grać punk rocka. Członkowie zespołu napisali nawet list do Radia Wolna Europa z prośbą o emisję zagranicznej muzyki rockowej (Sex Pistols, The Damned). KSU od początku istnienia popierało ideę WRB – Wolną Republikę Bieszczad.
Lata 80. to czas wzrostu popularności zespołu. Dzięki znajomości z Kazikiem Staszewskim, grupa wystąpiła w 1980 roku na ogólnopolskim festiwalu zespołów rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu i odniosła wielki sukces. Często zmieniał się skład personalny kapeli. Lata 80. to również okres, w którym członkowie zespołu zmuszeni byli do odbycia służby wojskowej. Dla Siczki, wokalisty KSU, służba w jednostce stała się inspiracją do napisania „1944″, „Po drugiej stronie drzwi”, „Skazanego na 716 dni” czy „Umarłych drzew”. W 1988 roku podczas jednego z koncertów grupa została zauważona przez właściciela studia RSC – Andrzeja Wiśniowskiego. W maju tego samego roku nagrała swój debiutancki album „Pod prąd”. Pod koniec lat 80. powstał następny krążek „Ustrzyki”.