Rowery podbijają Przeciszów

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   8 lipca 2019 14:07

Nawet kilku setek rowerzystów w każdym wieku można spodziewać się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Przeciszowie. Patronat nad rajdem ma eFO.

Cykliści wystartują na jedną z trzech wybranych tras prowadzących po malowniczej okolicy

„Zaplanowana na 13 lipca impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie całego dnia. Do przejechania będzie kilkanaście kilometrów, podczas których każda zawodniczka i zawodnik nacieszy oczy pięknymi widokami. A po dojechaniu do mety, będzie można zregenerować się na gwarnym pikniku, którego program po brzegi wypełniony będzie atrakcjami” – informują organizatorzy.

Małopolski Związek Kolarski, główny organizator rajdu, zaprojektował aż trzy zróżnicowane warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie.

Do wyboru będą następujące dystanse:

a) Mini – 10 kilometrów
b) Midi – 31 kilometrów
c) Maxi – 40 kilometrów

Wszystkie zaczynają się i kończą przy przeciszowskim boisku. Peleton składający się z mieszkańców Przeciszowa oraz okolic wyruszy w teren punktualnie o 11.

„Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym wydawanym od 9.00 do 10.45, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy, pięknie stylizowany oraz wygodny rower Lapierre” – tłumaczą organizatorzy.

Rowerowe miasteczko

Uczestnictwo w rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w lipcową niedzielę wybiorą rower, świeże powietrze oraz towarzystwo najbliższych. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone boisku rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.

Podczas pikniku, odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami.

Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny

By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w sobotnie przedpołudnie 13 lipca na Stadionie Sportowym, by zapisać się oraz odebrać pakiet startowy. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.

Program Rodzinnego Rajdu Rowerowego – 13 lipca

godz. 9-10.45 – zbiórka uczestników na terenie boiska w Przeciszowie
godz. 9-10.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów – boisko
godz. 10.45 – 10.55 – zbiórka uczestników do startu
godz. 11 – boisko – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy
godz. 12.30-15.30 – przyjazd do mety na Stadionie uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego, posiłek
godz. 14.30- 16 – festyn sportowy, występy, konkursy, nagrody dla uczestników
godz. 14.15-14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci
godz. 15 – zawody dla dzieci w okolicy boiska (6 zawodów)
godz. 15.30 – wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach
godz. 16 – losowanie nagród

Opisy tras:

Trasa MINI (10 km): Boisko w Przeciszowie – Las – Podlesie – Włosianka – boisko w Przeciszowie

Trasa MIDI (31 km): Boisko w Przeciszowie – Las – Podolsze – Palczowice – Trzebieńczyce – Graboszyce Karpik (postój – bufet) – Rudze – Łowiczki – Przeciszów – boisko w Przeciszowie

Trasa MAXI (40 km ): Boisko w Przeciszowie – Las – Podolsze – Palczowice – Trzebieńczyce – Graboszyce Karpik (postój – bufet) – Przybradz – Gierałtowice – Gierałtowiczki – Piotrowice – Przeciszów – boisko w Przeciszowie.

Orientacyjny plan przejazdu uczestników rajdu

godz. 11-11.00 – Przeciszów, boisko
godz. 11.10-11.40 – Las
godz. 11.45-12.30 – Podolsze
godz. 12.00-13.15 – Palczowice
godz. 12.15 – 13.30 – Graboszyce Karpik
godz. 12.30 – 13.45 – Przybradz
godz. 12.40 – 14.00 – Gierałtowice
godz. 13.00 – 14.30 – Piotrowice

 

Zobacz również:

Święto Gminy Przeciszów z Faktami Oświęcim

 

 

Regulamin rajdu jest do pobrania na stronie rodzinnerajdyrowerowemalopolska.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .